4 kommentaari

ons Ukraina oluline

Vasta kommentaarile

Juhul kui Ukraina on tegelikult Eestile oluline juhul kui siis ikka on vajalik olla kontaktis kõikide osapooltega konkreetselt näiteks lisaks võimul oleva President Ze erakonnaga Rahva Teener ka opositsiooni tõugatud Petro Porošenko Euroopa Valikuga, Julia Timošenko Batkavtšina ja Juri Boiko väidetavalt venemeelse Opositsioonilise Blokiga. Siisk kui muidugi on Ukraina oluline ei ole tegu miski pusangiga poosega ja kellegi teise huvide teenimisega tegelt. Muide teadmiseks Eesti oma piiratud võimaluste juures püüdis vahendada Gruusia tollase tugeva mehe ja tema vastu koondunud opositsiooni vahel hoida teat kontakte. Ja Gruusia on tänaseni demokraatlik riik mis sealkandis on suur asi. On võimalik teha tööd kui on tahtmist ja vast ka oskust.

Ääremaa U kraiina

Vasta kommentaarile

Eesti meedia ei valgusta Ukrainas toimuvat tasakaalustatult ilmselt vist ka kogu Euroopa meedia. Ukraina on kunstlikult kokkupandud riik tegelt väljakujunemata tegu omaaegse Ukraina NSV-ga mitte ajaloolise riigiga. Elanike vahel äärmiselt suured vahed eksistentsiaalsed lausa - katoliiklased-uniaadid ja õigeusklikud. Paraku lähtutakse vaid ühe poole seisukohtadest ja siis ei ole ime kui endine president läheb sujuvalt uurimise alla ja nii muudkui edasi ja edasi -riiklus ei ole väljakujunenud. Üle-eelmise peaaegu lõid maha ja endine nüüd uurimise all Ukraina tavaline vaevalt ka President Ze puhul teisiti läheb. Ukrainas on põhiline tavainimesel säilitada eksistents kasvõi töötades Eestis ebalegaalselt - pere tahab süüa. Ja mis siis Eestis niiväga teisiti õnneks Soome siinsamas...

Eesti lemmikukrainas

Vasta kommentaarile

vahetati peaprokurör välja ja maidaanipresidendile kukkus kohe 13 kuriteosüüdistust kaela, nomissakossa!

Kolmevalitsus

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad vahepealne legendaarne nn Obkommiaeg Washingtonist on lootusetult läbi on tekkinud klassikaline Kolmevalitsus elik Hiid Puna-Hiina, üliriik USA ja jõuliselt tagasi Imperaator Vladimir Suure Venemaa. Sekka murdmas Hindustan kiibitsemas Ottomanid ja ajatollad. Mida peab tegemas selles Kolmevalitsuses Euroopa ja Eesti eelkõige relvastuma ja kontrollima oma piire ühise Euroopa piire. Ja püüdma rääkida ja suhelda kõigi osapooltega samas kaitstes oma huve. Loomulikult tuleb Venemaaga rääkida kuid samas kaitsta Euroopa huve muidugi kui Euroopal on huve ühiseid siis. Need Euroopa huvid tuleb selgeks teha ja neid koos ka kaitsta loomulikult. Ja vältida kõiksugu välispoliitilist lollust stiilis pommitame Belgradi, tõmbame Saddami oksa, tapame elajalikult Gaddafy, korraldame keksimise Maidannil Rohkem Saalat jne jne jne. Oleks kõigile parem kui välispoliitikaga hakkaks tegelema asjatundjad mitte mingid rumalad mulatipoisid ja kargajad muttid ikkagi Kolmevalitsuse aeg mitte vana tuntud Obkomm.

Laadimine...Laadimine...