Kaljuste ja Kammerorkestri "Saabumissümfoonia" lõpukontsert toimub Tallinnas

Maailma suurimateski kontserdisaalides kuulajaid enda poole võitnud dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester naasevad suviselt kontserttuurilt tagasi Tallinnasse.

Pilt: Kaupo Kikkas

Kaljuste ja Kammerorkestri "Saabumissümfoonia" lõpukontsert toimub Tallinnas

Toimetaja: Sandra Lepik

Maailma suurimateski kontserdisaalides kuulajaid enda poole võitnud dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester naasevad suviselt kontserttuurilt tagasi Tallinnasse.

Maailma suurimateski kontserdisaalides kuulajaid enda poole võitnud dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester naasevad suviselt kontserttuurilt tagasi Tallinnasse. "Saabumissümfoonia" viimane kontsert toimub laupäeval, 15. augustil kell 19 Tallinna Jaani kirikus.

Kavas põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming - Haydni sümfoonia nr 45 ehk "Lahkumissümfoonia" ja Arvo Pärdi teosed "Peegel peeglis", "Orient & Occident", "Mein Weg", "Trisagion" ja "Ukuaru valss".

Haydni sümfooniat mängimist alustatakse vastupidiselt traditsioonile viimasest Adagiost. Mängijad ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema. 

Eriolukorra ajal pidid muusikud oma kontserdid ära jätma, kuid raadio ja televisioon tõid huvilisteni palju varasemaid salvestusi. Tallinna Kammerorkestri Pariisi kontsert, kus koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga esitati Arvo Pärdi loomingut, oli Mezzo HD kanali eetris üle kümne korra ja kogus hulgaliselt vaatajaid. 

Suvine turnee tähistab helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. "Saabumissümfoonia" kontserttuuril teevad kaasa solistid Leho Karin (tšellol) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaveril).

Kontserdipiletid on saadaval Piletilevist, kohapeal toimub piletimüük vaid vabade kohtade olemasolul. Saadaval on sooduspiletid õpilastele, pensionäridele ning soodsamalt 2- ja 5-inimese piletid, kus koos võivad istuda ühe leibkonna inimesed ja ei pea järgima 2+2 reeglit.

Kontserte korraldab Tallinna Filharmoonia, toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tori vald, Lääneranna vald, Kohila vald, Kambja vald, Otepää vald, Lääne-Harju vald, Saaremaa vald, Paide linn, Rakvere linn, Rakvere vald, Tallinna Kesklinna Valitsus.

Laadimine...Laadimine...