Kapo: õppus KBRT2019 pakkus kriisilahendamise väärt kogemust

"Peame olema valmis selliste situatsioonidega toime tulema. Sujuva koostöö jaoks on seega ühisõppuse läbimine üks parimaid tööriistu," märkis siseminister Mart Helme. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

Kapo: õppus KBRT2019 pakkus kriisilahendamise väärt kogemust (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Peame olema valmis selliste situatsioonidega toime tulema. Sujuva koostöö jaoks on seega ühisõppuse läbimine üks parimaid tööriistu," märkis siseminister Mart Helme. 

Tallinki laeval Baltic Queen ning Tallinna Vanasadamas peetud eri ametkondade ühisõppus KBRT2019 pakkus kaitsepolitsei (kapo) teatel väärt kogemust saastavate ainetega tehtud rünnakuga toime tulemiseks, vahendas BNS. 

Õppusel harjutasid Eesti ametkonnad ja ettevõtted keemilise-, bioloogilise-, radioaktiivse ning tuumasaastega juhtumi lahendamist.

Õppuse peakorraldaja kaitsepolitsei büroo juht Tõnu Miilvee tõi välja, et paraku on terroristlikud organisatsioonid arendamas võimet kasutada ohtlikke ja saastavaid ained oma rünnaku vahendina. "Valmisolek taoliste juhtumite lahendamiseks vajab harjutamist," selgitas Miilvee. "Usun, et Eesti erinevad ametkonnad said siit väärt kogemusi, millest õppida."

Õppuse käigus harjutas politsei- ja piirivalveamet, -lennusalk ja laevastik merepiiri, väikelaevade, rannikuala ja sadamate kontrolli tõhustamist.

Helme sõnul on selliste ühiste õppuste korraldamine vägagi oluline. "Me kõik soovime, et taolisi olukordi nagu neil õppustel harjutatakse, üldse ei tuleks. Kuid sellegi poolest peame olema valmis selliste situatsioonidega toime tulema. Sujuva koostöö jaoks on seega ühisõppuse läbimine üks parimaid tööriistu," märkis siseminister.

Mitme riigiasutuse kõrval tänas Miilvee peakorraldajana eraldi Tallink Gruppi ja Tallinna Sadamat, kes õppuse toimumisse olulise panuse andsid. "Kriisiennetus ja taoliste keeruliste olukordade lahendamise harjutamine on tulemuslikum, kui avaliku ja erasektori esindajad ühiselt pingutavad inimeste turvalisuse tagamisel."

Õppuse korraldas kaitsepolitseiamet koostöös Tallink Grupi ja Tallinna Sadamaga, harjutamas oli lisaks nimetatutele päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, maksu- ja tolliamet, terviseamet, keskkonnaamet, veterinaar- ja toiduamet, kaitsevägi, Tallinna Kiirabi ning Ida-Tallinna Keskhaigla. Rahvusvahelise partnerina osales Leedu eriüksus ARAS. Lisaks osalevad õppusel vaatlejatena esindajad nii Eesti riigiasutustest kui ka välispartnerid.

Õppust rahastatakse Euroopa Liidu Sisejulgeolekufondi politseikoostöö, kuritegevuse tõkestamise ja selle vastu võitlemise ning kriisiohje rahastamisvahenditest ning  Siseministeeriumi kaasfinantseeringust ISFP-14 programmist.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...