5 kommentaari

Kas Urmas Kaldmaa valetab?

Vasta kommentaarile

Lp Urmas Kaldmaa, keskkonnaamet pole mitte kunagi midagi sellist ju öelnud: puu või põõsa mahavõtmist ei tohi planeerida lindude pesitsusajale. Eesti VR põhiseadus lubab piiranguid seada vaid seadusega. Sellist seadust aga ei ole. Või soovib Urmas Kaldmaa väita, et keskkonnaamet rikub seadust ja teeb omi seadusi? :-) Kas Urmas Kaldmaa valetab?

Ei valeta. postitas:

Looduskaitseseadus §55, punkt 6-1, lõige 2. Looduslikult esinevate linnuliikide häirimine pesitsus ja poegimisajal on keelatud. Sama seaduse §74 näeb ka ette kuni 1300.- euro suuruse rahalise karistuse selle tegevuse eest.

Küllike Reimaa

Vasta kommentaarile

Kesklinnas on laululindude hulk tohutult vähenenud kui siia varesed kolisid. Vinti kuuleb seni kui varesepojad väljas, siis läheb kõik nende toiduks. Kajakad on tigedad, sest nende pesad on lahtise taeva all ja varesed noolivad nende poegi. Musträstast enam Maakri kandis flöötimas ei kuule. Ei ole üheski Euroopa linnas näinud sellist vareste terrorit. Juba on varesepesad tekkinud politsei parki ja Kaasani kiriku juurde ning neid tuleb aina juurde. Õhtuti on Lembitu pargis kõrvulukustav vareste ja hakkide kisa. Lapsed jalutavad alleedel varese väljaheidete sees, nii ka Reaalkooli juures..

Muidugi

Vasta kommentaarile

Las siis varesed kraaksuvad parkides ja segavad inimeste elu.

Vaba vaatleja postitas:

Tuletaks meelde, et vareste sugu on inimsoost miljoneid aastaid vanem ja oleks nad viimast nii väga seganud, poleks meid sinuga täna ilmselt olemaski. Pigem on tänapäeval kujunenud probleemiks hoopis inimeste endi poolt tekitav müra ja lärm, mis meid kõikjal olgu siis kodus või tänaval ümbritseb, mille kõrval vareste kraaksumine kui midagi ürgset ja loomulikku pigem rahustavalt kui häirivalt mõjub, kui inimene ehk juba mingil muul põhjusel psühhiaatri abi ei vaja.

Laadimine...Laadimine...