Kesklinn ei tohiks olla  vaid jõukate päralt

Tallinna linnavalitsus tahab planeerida kesklinna nii, et see ei muutuks ainult jõukate elanike ja turistide pärusmaaks.

Pilt: Ksenija Kurs/ Foto on illustreeriv

Kesklinn ei tohiks olla vaid jõukate päralt

Pealinn

Tallinna linnavalitsus tahab planeerida kesklinna nii, et see ei muutuks ainult jõukate elanike ja turistide pärusmaaks.

Kesklinna üldplaneeringu lähteülesannetes soovitakse, et tuleb tekitada näiteks taskukohaseid üüripindu. Lähteülesande on koostanud linnaplaneerimise amet. Selles viidatakse muu hulgas, et uusarendusteski võiks koostöös arendajaga rõhku panna eri hinnatasemega korteritele. Näiteks tekib ehitusplatse juurde küllaltki kallisse sadamapiirkonda, mis juhul, kui lähtuda ainult kinnisvaraärilisest, aga mitte sotsiaalsemast lähenemisest, kujuneks ainult välismaalaste ja jõukate kohalike elurajooniks.

Lisaks tuleks vähendada turismisurvet vanalinnalt ja püüda kohalikele tähtsaid teenuseid sinna tagasi tuua. Lihtsalt öeldes pole rätsepal või kingsepal seal mõtet kesk turistide horde ja kirvehinnaga rendipinnal töökoda pidada. Mõnes üksikus sealses toidupoes kujundavad samuti hindu kruiisilaevad. Nii kujunebki vanalinlastele paradoksaalne olukord: kesk kõige tihedamat inimliiklust elatakse umbes nagu maakohas, teenustest kilomeetrite kaugusel.

Laadimine...Laadimine...