Kesklinna eakate ülikool alustas täismajaga

Tallinna Kesklinnas kuuendat hooaega alustanud seenioride ülikool tõi Hopneri majja mitusada eesti- ja venekeelset kuulajat.

Pilt: Kesklinna LOV

Kesklinna eakate ülikool alustas täismajaga

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Tallinna Kesklinnas kuuendat hooaega alustanud seenioride ülikool tõi Hopneri majja mitusada eesti- ja venekeelset kuulajat.

Juba viiel aastal on Kesklinna seenioride ülikool olnud eakate inimeste seas nii menukas, et kõiki huvilisi on nii eesti- kui venekeelseks loenguks raske saali mahutada. Ka täna olid Hopneri maja suures saalis hooaja avaloengutel kõik kohad hõivatud.

"Kesklinna valitsusel on väga hea meel, et saame inimestele pakkuda midagi sellist, mis neid tõeliselt huvitab ja hoolimata ilmast või aastaajast ikka kodust välja toob," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. "Kindlasti tuleb rõõmu tunda ka nende sadade eakate inimeste üle, kes igal kolmapäeval Hopneri majja loengutele tulevad, et end eluga kursis hoida ja oma teadmisi täiendada. Linnaosa valitsus püüab seda võimalust neile jätkuvalt pakkuda."

Täna said eestikeelsed huvilised kuulata näitleja Anne Veesaare kultuuriteemalist avaloengut. Nädala pärast on koos Lagle Parekiga võimalus külastada Pirita kloostrit. Venekeelses rühmas rääkis tänases avaloengus kunstiteadlane Evelina Vedom Euroopa õukondades töötanud Eesti maalikunstnikust Michel Sittowist. Järgmisel kolmapäeval astub ooperilaulja Maria Veretenina kuulajate ette klassikalise muusika kontserdiga. Kuu lõpus saab mõlemas keeles kuulata terviseteemalist loengut.

Eestikeelsed tasuta loengud Hopneri maja seenioride ülikoolis algavad igal kolmapäeval kell 12 ja venekeelsed kell 14. Kesklinnas elavad eakad huvilised saavad end registreerida enne loengut kohapeal. Loengute kava on Hopneri maja kodulehel hopnerimaja.eu.

Laadimine...Laadimine...