Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi loengusarjas uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu

Neljapäeval, 29. oktoobril kell 18 räägib Neitsitorni lektooriumis Tallinna Ülikooli õppejõud Maris Saagpakk teemal "Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast". 

Pilt: Ilja Matusihis
Kultuur Ajalugu

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi loengusarjas uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu

Toimetaja: Sandra Lepik

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornide ja käikudekompleks on üks Tallinna tihedamini lugudega "asustatud" alasid. Neid on siinsete paikade külge kinnistunud alates linna varastest sajanditest.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi loengusarjas "Tallinna lood ja legendid" uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu.

Neljapäeval, 29. oktoobril kell 18 räägib Neitsitorni lektooriumis Tallinna Ülikooli õppejõud Maris Saagpakk teemal "Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast". 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornide ja käikudekompleks on üks Tallinna tihedamini lugudega "asustatud" alasid. Neid on siinsete paikade külge kinnistunud alates linna varastest sajanditest kuni nõukogude perioodi pungikangelaste ja taasiseseisvumiseni välja. Millest need lood räägivad tänapäevasele kuuljale-lugejale ja uurijale, sellest kuuleb muuseumi kevadhooaja loengusarjas.

Neljapäeval, 29. oktoobril kell 18 
Maris Saagpakk, Tallinna Ülikooli õppejõud: "Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast". Registreeri SIIN
Sissepääs: 6/4 €

Neljapäeval, 12. novembril kell 18
Elle-Mari Talivee, vanemteadur ning Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse muuseumiosakonna juhataja: 
"Tallinnast kõnelevas ilukirjanduses korduvad motiivid". Registreeri SIIN
Sissepääs: 6/4 €

NB! Soovitame loengule tulijail saabuda kohale varem, et tutvuda Lühikese jala väravatorni näitusega "Metapsüühiline Tallinn". Näitusega tutvuda saab ka loengu järel, muuseum suletakse neljapäeviti kell 20.

Loengute algus kell 18, kestus 1 tund.

Laadimine...Laadimine...