Kindlustusfirma ootab noorsportlasi stipendiumile kandideerima

Janek Õiglane.

Pilt: World Athletics

Kindlustusfirma ootab noorsportlasi stipendiumile kandideerima

Ergo kindlustus koostöös olümpiakomiteega avab laupäeval tähistataval olümpiapäeval taotlusvooru noorsportlase stipendiumile – jagamisele läheb kokku 25 000 eurot.

Ergo juhatuse liige Marek Ratnik sõnas, et Eesti noorsportlaste hulgas on palju tugevaid tegijaid, kellel on potentsiaali jõuda maailma tippude hulka. Sageli katkestatakse karjäär majanduslikel põhjustel ajal, kui siirdutakse täiskasvanute klassi ning sportimist tuleb hakata ise finantseerima. Viiendat aastat väljaantav stipendium on suunatud pühendunud noorte sporditee jätkamise toetuseks ning mõeldud treening- ja võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks.

„Sel aastal valitsevates muutlikes tingimustes võimenduvad majanduslikud põhjused kindlasti tugevamini. Võimekate inimeste puhul ei tohiks teekond katkeda vaid ebapiisava eelarve tõttu. Vähendamaks selliste valikute ees sundotsuste langetamist, oleme ellu kutsunud Ergo noorsportlase stipendiumi,“ ütles Ratnik.

Noorte sportlaste stipendiumile on oodatud kandideerima kõik 18–25-aastased sportlased, kellelt oodatakse enesetutvustuseks lühikest videoklippi.

„Noorsportlase stipendium on oluline nii neile, kes astuvad sammu edasi noorte ehk juuniorite hulgast kui ka neile, kes juba täiskasvanute arvestuses tugevaid tulemusi teevad,“ märkis Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju, kelle sõnul on väga hea näide kümnevõistleja Janek Õiglane, kes tuli Dohas peetud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel kuuendale kohale.

Stipendiumi võib taotleda sportlane või tema nõusolekul ka treener, juhendaja, kool, spordiklubi või spordialaliit. Taotluste esitamise tähtaeg kukub 9. oktoobril. Lõpliku otsuse stipendiumi määramise kohta teeb Ergo kindlustusseltsi poolt kokku kutsutud hindamiskomisjon. Stipendiumi saajad kuulutatakse välja hiljemalt 30. oktoobril.

Eelmisel aastal sai Ergo noorsportlaste stipendiumi 11 sportlast.

Laadimine...Laadimine...