Kirsberg: Eesti esmane prioriteet peab olema enda pagulaste koju tagasi saamine

Täna Tammsaare pargis toimunud immigratsioonivastasel meeleavaldusel leidis politoloog Georg Kirsberg, et Eesti  esmane prioriteet on tuua koju 200 tuhat välismaal palka teenivat oma pagulast, aga mitte vastu võtta võõraid põgenikke.

Kirsberg: Eesti esmane prioriteet peab olema enda pagulaste koju tagasi saamine (9)

Täna Tammsaare pargis toimunud immigratsioonivastasel meeleavaldusel leidis politoloog Georg Kirsberg, et Eesti  esmane prioriteet on tuua koju 200 tuhat välismaal palka teenivat oma pagulast, aga mitte vastu võtta võõraid põgenikke.

"Euroopa Liit on lõhenenud küsimuse ees, kas me peaksime pagulasi vastu võtma," sõnas Kirsberg oma kõne alguses.

"Mingis mõttes oleme jõudnud samasse seisu nagu Ameerika kodusõda (1861-65). Ameerika kodusõjas oli tüliõunaks küsimus neegrite üle, kas nad peaksid olema orjad või vabad inimesed," sõnas Kirsberg oma kõnes.

"Ka tänases Euroopas on tüliõunaks neegrid ja moslemid. Osa Euroopa rahvastest on omaks võtnud kosmopoliitsed vaated, mille alusel erinevus rikastab ning piirid tuleb maailmast kaotada."

Teine osa on Kirsbergi sõnul aga seisukohal, et immigrandid, eriti moslemid, hävitavad meie enda elatustaset, kultuuri ning ohustavad tõsiselt julgeolekut.

"Kui vaadata fakte selle põhjal, mis toimub Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal ja muudes rikastes Euroopa riikides, siis väide, et erinevus rikastab, ei pea paika, vaid tuleb hoopis tõdeda, et erinevus hävitab," lausus Kirsberg.

Kosmopoliidid oskavad oma seisukoha kaitseks esitada vaid emotsionaalseid argumente.

"Mitte ühtegi faktilist põhjendust nad kunagi ei esita. Kui satun mõnega neist vaidlema, siis alati tõstatan küsimuse, et mida see moslemite assimileerimine meile siis kasu on toonud? Ja mis on sellest nende kodumaal paremaks muutunud? Vastust ei ole veel kunagi tulnud," sõnas Kirsberg.

"Samas sõimavad nad kõiki konservatiive rassistideks ja keskaegsete mõtteviisidega inimesteks. Kui nende käest küsida, kas te ise tahate elada kalifaadis, siis on jälle vaikus."

"Mõned on seisukohal, et kuna lääne allianss on süüdi kriisiolukorras Aafrikas ja islami riikides, siis peame ka selle eest vastutust kandma. Paraku aga ei ole ei Ameerika ega EL süüdi nende rahvaste hädades. Kõikide nende probleemide põhjused lasuvad ainult nende enda ühiskonnas ja kultuuris."

„Võib ka argumendiks tuua selle, et eurooplased olid keskajal tagurlikumad barbarid kui moslemid, kus tol korral õitses kõrgkultuur. Kuid tänasel päeval see enam rolli ei mängi,“ rääkis Kirsberg.

"Prantsuse revolutsiooni järgne Euroopa on loonud meile turvalise elukesskonna ning heaolu, samas kui islami maailm muutub üha tagurlikumaks. Peale Iraaki demokraatia toomist tõusis sealt ülesse hoopis monster nimega ISIS - isegi Saddam Husseini režiim oli rahumeelsem."

"Türgi praegune islami populistist peaminister Erdogan, tegeleb usinalt ilmaliku Türgi looja, Mustafa Kemal Atatürgi pärandi hävitamisega. Möödund aastal avati Istanbulis isegi terrorirühmituse Hamasi kontor," rääkis Kirsberg.

„Iraan oli enne 1979 a. revolutsiooni juba peaaegu normaalseks riigiks muutunud, mil tagurlik islam seal taas õitsele puhkes. Süüria on olnud paaria juba algusest saati, elades vaid selle nimel, kuidas Iisraelit hävitada, mitte selle nimel, kuidas endale rahu ja heaolu luua.“

Kirsbergi sõnul on olemas ka kõrgelt arenenud islami riike, nagu Omaan, Ühendemiraadid ja Katar, mis teevad silmad ette isegi Euroopa heaoluühiskondadele, kuid see ei muuda teistes islami riikides midagi paremaks.

"Kummaline on täheldada veel tõsiasja, et rikkad islami riigid nagu kolm eelpool nimetatut ja Saudi-Araabia, ei võta vastu ühtegi põgenikku ei Aafrikast ega Süüriast ja Iraagist."

"Ja neid selle eest rassistideks ei nimetata. Rassism on vaid kosmopoliitide vaimne konstruktsioon, mistõttu ei pea sellekohaseid etteheiteid ka tõsiselt võtma," sõnas ta.

Kirsbergi sõnul paljud Euroopa poliitikud püüavad üles näidata heatahtlikkust ning suhtuvad islamisse juba nii sõbralikult, et valetavad rahvale näkku, näiteks endine Saksamaa riigipea Gerhard Schröder tegi avalikkusele teatavaks huvitavad seisukohad, et islam ongi osa Saksamaast ning islam ei ole mitte poliitiline ideoloogia vaid rahumeelne religioon.

Tõestuseks pidavat olema asjaolu, et Türgi olla juba täielikult demokratiseerunud ja mõned päevad hiljem vastas talle avalikult türklasest sotsiaalteadlane Necla Kelek, et islam on juba üle tuhande aasta, alates Toursi ja Poitiersi lahingutest kuni Viini piiramiseni välja, Lääne vastu püha sõda pidanud.

"Et islam on ühe jumala usk. Tema õpetus ei erista riiki kirikust. Üksikud moslemid võivad olla valgustatud ja haritud, kuid islam seda ei ole. Ta lisas, et meie ühiskonnas üldiselt kehtiv valgustusajal põhinev mentaliteet ei tähenda, et me igat kultuurset ja religioosset normi aktsepteerima peame."

"Siis peaksime ka sundabielusid aktsepteerima. Lõpetuseks ruineeris ta Schröderi väite, mis puudutas Türgi demokratiseerimist sest Erdogani all on mindud taas demokraatia piiramise teed," sõnas Kirsberg.

Saksamaal tegutseb ka teine tuntud islami kriitik, kelleks on Süüriast pärit moslem, praegune Göttingeni ülikooli professor, Bassam Tibi.

Ta sõnab selgelt, et "Islami fundamentalistide eesmärk on hävitada lääne kultuur ning asendada see jumaliku islami korraga ... ".

"Bassam Tibi annab ka mõtteainet idealistidele, tuues esile, et eriti vägivaldseid moslemeid, kes oleks koheselt valmis piiritut vägivalda kasutama ning ennast õhku laskma, on ühest küljest küll vaid 3-5 protsenti, kuid teisest küljest teeb see arvuliselt 39-65 miljonit inimest üle maailma," sõnas Kirsberg.

Euroopa Liidul ei ole mitte ühtegi moraalset kohustust ega praktilist vajadust neid inimesi vastu võtta.

 

 

 

 

 

9 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...