Kitseaia kaskaad hakkas jälle tööle

Tallinna vanalinnas Nunne tänava äärses Kitseaias seati taas töökorda aasta otsa kuivana seisnud kaskaad.

Pilt: Kesklinnavalitsus
Tallinn Eesti

Kitseaia kaskaad hakkas jälle tööle

Toimetaja: Vesta Reest

Tallinna vanalinnas Nunne tänava äärses Kitseaias seati taas töökorda aasta otsa kuivana seisnud kaskaad.

"Eelmisel aastal Kitseaia rekonstrueerimise käigus selgus, et vesi voolab Toompea tugimüüri all asuva kaskaadi astmetest alla valesti ja seega tuli tellida taastusremont. Lepingujärgselt pidi see töö valmis saama hiljemalt 6. juuliks, aga linnaasutus Kadrioru Park tegi remondi kiiremini. Seejuures korrastati ja kindlustati müüritis, anti astmetele õige kalle ning paigaldati tõkkevõrk, et edaspidi ei saaks ülevalt langev kiviklibu veevoolu häirida," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Taastusremondi tellisid Kesklinna valitsus ja linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakond, kes tasuvad kahasse ka ligi 4900 eurose töö maksumuse.

"Pärast kaskaadi töökorda seadmist eelmiseks sügiseks renoveeritud Kitseaias on sellel vanalinna õdusal rohealal varasemast märksa rohkem põhjust peatuda," märkis Svet.

Kitseaed on väike haljasala Nunne tänava ääres, mis sai oma nime Jaan Koorti skulptuuri "Metskits" järgi. Mullu taastati roheala oma poole sajandi tagusel kujul – ennistati tänavalt Kitseaeda viinud kunagised trepid ja jalgrajad, paigaldati valgustus ja pingid.

Laadimine...Laadimine...