Koalitsioonikõnelustel pannakse täna paika riigikaitse

Peaminister Taavi Rõivas ütles esmaspäeva õhtul Postimehele, et võimukõnelustel saavad riigikaitse valdkonna otsused tõenäoliselt paika teisipäeval.

Pilt: Scanpix

Koalitsioonikõnelustel pannakse täna paika riigikaitse

Peaminister Taavi Rõivas ütles esmaspäeva õhtul Postimehele, et võimukõnelustel saavad riigikaitse valdkonna otsused tõenäoliselt paika teisipäeval.

Reformierakonna esimees ütles esmaspäevase kõnelustevooru järel Postimehele, et põhiküsimustes jõudsid erakonnad suhteliselt kiiresti kokkuleppele juba pärastlõunal. Muu hulgas otsustati jätkata mitu aastat kestnud riigikaitse juhtimise reformi, kus suureneb valitsuse ja peaministri koordineeriv roll. Samuti lepiti kokku, et riigikaitsesse suunatakse edaspidigi vähemalt kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT), vahendas BNS.

Rõivase sõnul deklareeriti esmaspäeval ka kirjalikult valmisolekut lisada kahele protsendile need kulutused, mis on seotud liitlaste kohaloleku ja selleks tehtavate investeeringutega. "See reaalne summa saab olema kindlasti suurem kui kaks protsenti ka järgmistel aastatel," kinnitas ta.

Hiljem arutasid erakondade esindajad elanike üldise kaitsetahte suurendamist, samuti oli jutuks kaitseliidu rahaline baas ja konkreetsed väljaõppe- ja harjutusvõimalused. "Kaitseliit ja üldse vabatahtlikkus, kaitsetahte suurendamise sammud, need on kindlasti väga olulised teemad. Riigikaitseõpetus oli see koht, kus meil pooleli jäi, sealt kavatseme homme jätkata," lausus Rõivas.

Kokku lükkub tema hinnangul homsesse umbes 10–20 protsenti riigikaitse teemadest. Ta avaldas lootust, et juba teisipäevase arutelu alguses suudetakse kokku leppida riigikaitse peatüki kõigis olulistes eesmärkides ja tegevustes, millele tuleb hiljem ilmselt lisada ainult preambul, mis kirjeldaks valitsusliidu väärtusi ja põhimõtteid. "Sisu uuesti avamise juurde tegelikult loodetavasti enam põhjust tagasi tulla ei olegi," ütles valitsusjuht Postimehele.

Rõivase sõnul loodetakse seejärel päeva esimeses pooles edasi liikuda sisejulgeoleku teemade juurde, kus tema sõnul on arutada päris palju. Seda, kas sisejulgeolek täidab erakondade esindajate kogu teisipäevase päeva, ei soovinud ta ennustada. "Kõik peab ikkagi läbi arutatud saama, mida detailsemalt, seda parem," ütles peaminister.

Laadimine...Laadimine...