"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kodanikuühendus: hoolimatu ja jõhker raietegevus lindude pesitsusperioodil vajab suuremaid piiranguid (0)
07. juuli 2017
Scanpix

Viimsi vallas hekipuude langetamise tagajärjel massilise lindude hukkumise juhtum näitab, kuivõrd oluline on karmistada lindude pesitsusperioodil toimuvat raietegevust käsitlevat seadusandlust, leiab Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks. Viimsi juhtum on keskkonnaaktivistide sõnul vaid pinnapealne osa igapäevaselt teistel ehitusobjektidel ja Eesti metsades toimuvast, kus intensiivse raietegevuse käigus hukkub igal kevadsuvisel perioodil tuhandeid abituid linnu- ja loomapoegi. 

Ühenduse kinnitusel said OÜ Verston Ehituse hoolimatu suhtumise tõttu kuuseheki raietöödel surma kümned linnupojad ning purunes hulganisti pesasid ühes koorumata munadega. Vaatamata “Viimsi valla kommunaalameti juhataja Alari Miki kinnitusele, et enne raietegevust kontrolliti linnupesade olemasolu hekis, pole võimalik, et niivõrd paljude linnupesade olemasolu jäi märkamata. Tegemist on nii ehitusfirma kui ka tellija hoolimatuse ja jõhkrusega,” märgib ühendus.

Viimsis toimunu on keskkonnaaktivistide sõnul vaid pinnapealne osa igapäevaselt teistel ehitusobjektidel ja Eesti metsades toimuvast, kus intensiivse raietegevuse käigus hukkub igal kevadsuvisel perioodil tuhandeid abituid linnu- ja loomapoegi. Erinevalt linnadest toimub raietegevus metsas vähemate inimeste nägemisulatuses, mistõttu jäävad need juhtumid üldsusel tähele panemata ning inimestel ei õnnestu erinevalt Viimsis toimunust linnupoegade kaitsesse sekkuda.

EMA soovib pöörata avalikkuse ja seadusandjate tähelepanu metsaseaduse muutmise olulisusele, kehtestamaks Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) tungival soovitusel nelja kuu pikkuse raierahu nii riigi- kui erametsades ning seada vastavad piirangud ka asulates tehtavatele raietöödele.

EMA kutsub kõiki loodusest hoolivaid inimesi märkama ja reageerima olukordades, kus linnud ja loomad võivad raietegevuse tagajärjel viga saada või hukkuda. Juhul, kui ehitus- või metsatöölised ei reageeri tähelepanu suunamisele, tuleks teavitada keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.