29 kommentaari

pankur

Vasta kommentaarile

E - hääletuse korral saab vajadusel teha hiljem kindlaks, kelle poolt hääletati. Nagu ka e - panganduses, kus on täpselt näha kes kellele raha üle kandis.

to pankur postitas:

Saab jah kindlaks teha, et andsin hääle Martin Helmele. Aga mitu häält? Ei saa kindlaks teha. Miks? Sest ei saagi võrrelda hääletanuiod ja hääli. Nii võis mu ühe hääle e nr 1 muuta 0-ks, või kui hääletasin S.Kallase poolt, muutus 1hääl 361 kshääleks! Sest inimese oma hääle arvu ei saa enam kontrollida ja seeda ka ei lasta teha, isegi hiljem mitte, kokkulugemisel. ja seepärast oligi hääli 112%! ka TV ekraanil on see näha! Vaat niimoodi! Nii et ära kiitle midagi selle "täpsusega" Sulid on sulid. Rahapatakas on nii rasvane, et Eesti ja selle rahvas on müüdav! Juba see, et kõike kiirelt kustutada ja hävitada tahetakse, on põhjus sügavalt kahelda. Mina isegi ei kahtle enam peale selle artikli lugemist...

Lollidele, kes veel aru ei saa

Vasta kommentaarile

Põhiseadus näeb ette valimiste ühetaolisust!
1. Jaoskonnas ei ole võõra ID-kaardi ega muu võõra dokumendiga võimalik saada hääletussedelit!
2. Elekrooniliselt võid vabalt hääle anda, kui omad võõrast ID-kaarti ja tead PIN-ne!
3. Kontrollimist varjatakse kiivalt ja ühetaoliselt ja ühemõtteliselt!

Jüri Eintalu

Vasta kommentaarile

Artikkel Šveitsi e-hääletussüsteemi veast:

https://www.technologyreview.com/the-download/613107/a-major-flaw-has-been-found-in-switzerlands-online-voting-system/?fbclid=IwAR1Qz3Fyjv9cUmW9Addbs7EECIPvDtXm9a6nbAJKQz04DpQTpuKmiNHcQhM

Toivo Palm

Vasta kommentaarile

Valimiste kohta ütleb EV põhiseaduse paragrahv 60: Riigikogu korralised valimised toimuvad märtsikuu esimesel pühapäeval neljandal aastal, mis järgneb Riigikogu eelmiste valimiste aastale. Ning veelgi hullem, sellesamas 60-ndas paragrahvis on kirjas: Valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed. Hääletamine on salajane. Tundub, et meie (peavoolu)meedial on siin veel tegemist, sead oma "pööblile" selgeks teha. Aga pööbel ju ei vali. Täna aga Vae victis! Ehk siin siis, häda võidetud põhiseadusele. Ja meie usume(?), et valimised on üldised, ühetaolised ja otsesed. Ja muidugi, kust tulevad need lisapäevad lisaks põhiseaduse sätestatule - esimesele pühapäevale neljandal aastal, mis järgneb Riigikogu eelmiste valimiste aastale. No kui nii ei meeldi, siis muutke põhiseadust, Teie seal "süvariigis". Ning veelgi. On ebaadekvaatne võrrelda nn usaldust e-protseduuride suhtes e-pangandusega. Pangas tegelen mina oma rahaga. Ja see, mida mina seal teen on minu asi. Valimiste tulemusega mängimine aga ei ole ainult minu asi. Täpselt nagu piiri ületamine. Mõlemil juhul - valimistel ja piiri ületamisel tuleb oma isikut tõendada n.ö. kõrgeimal tasemel. No valimistel Eesti Vabariigis vist ei pea. Riigiasjad seetõttu manipulaatorite kätte ja mitte riigi kodanike otsustada. E-valimised muudavad seega kõik siinsed "võimlemised" kodakonsusega automaatselt farsiks.

valija

Vasta kommentaarile

http://kesknadal.ee/2019/03/15/e-haaletuse-anomaaliad/

e-manipuleerija

Vasta kommentaarile

http://www.pealinn.ee/tagid/koik/meedia-keskpunkt-ameeriklaste-video-naitab-et-e-valimiste-n238380

lisaja

Vasta kommentaarile

https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kas-reformierakonnale-saavad-saatuslikuks-varastatud-e-haaled/
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/e-haaletamise-susteemid-katkevad-endas-suuri-turvaauke-ja-muid-riske-mis-teevad-nende-kasutamise-kusitavaks/

Mitu aastat

Vasta kommentaarile

saab valimistulemuste võltsimise eest, korduvalt, pikaajaliselt, suureulatuslikult, kollektiivselt, kõik asjaosalised, ka varjajad ja salgajad????????

Jüri Eintalu

Vasta kommentaarile

Šveitsi e-hääletussüsteemist avastati äsja fundamentaalne viga. Valimistulemusi oli võimalik täiesti märkamatult muuta. Artikkel sellest koos lingiga uurimisrühma dokumentatsioonile ilmus maailma juhtivates tehnoloogiaajakirjades. Eesti väljaannetest märkasin sellist artiklit ainult ühes - "Uued uudised".

Rein

Vasta kommentaarile

Kui järgmised valimised toimuksid seaduse kohaselt -paberkandjal,ja jätkuks anomaalia mis algas e-hääletusega kus reformierakonna hääled kasvasid 10 %,siis oleks tõestus,et e-häältega ei manipuleerita.Kas tõesti valitsus lubab vaikival nõusolekul jätkuvalt räiget seaduse rikkumist,ehk JOKK skeemi ???

Tarmo

Vasta kommentaarile

Tarvi Martens= meie e-hääletuse Mati Alaver

1 2 3
Laadimine...Laadimine...