Kohus karistas vägistamisest valetanud naise tingimisi vangistusega

Toimetaja: Toomas Raag

Kohus karistas valetamise eest tingimisi vangistusega naist, kes väitis politseile, et teda vägistas Pärnu kesklinnas. 

Oktoobri alguses kinnitas Pärnu maakohus prokuratuuri ja süüdistatava vahel sõlmitud karistuskokkuleppe, millega mõistis kolmekümnendates aastates naise süüdi teadvalt valeütluste andmises vägistamise kohta, teatas Lääne ringkonnaprokuratuur.

Kohus karistas naist aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega. Samuti tuleb tal tasuda menetluskulud, mis ulatuvad üle 1500 euro.

Tänavu augustis sai politsei teate, et tundmatu noaga relvastatud mees ründas ja vägistas öisel ajal Pärnu kesklinnas vanapargis naise. Alustatud kriminaalmenetluse käigus analüüsiti kõiki kättesaadavaid infoallikaid ning püüti kõikvõimalike meetoditega olemasolevate nappide infokildude põhjal leida viiteid kurjategijale. Uurimise käigus leiti aga tõendid selle kohta, et naine ei olnudki väidetava kuriteo ajal pargis ning et mingit rünnakut ei toimunud.

"Tõendite kogumine ning tõe väljaselgitamine ongi politsei töö ning seda, et uurimise käigus joonistub välja esialgsest erinev pilt, tuleb ikka ette. Siira eksimuse eest ei karistata kedagi, kuid hoopis tõsisemalt suhtume juhtumitesse, kus väidetav kannatanu on andnud kuriteo toimumise kohta meelega eksitavaid ütlusi," ütles vanemprokurör Gardi Anderson.

"Kui politsei saab teate sellisest raskest kuriteost, siis võtame ette kõik võimaliku, et kurjategija kiiresti tabada ja kogukonna turvatunne taastada. Kui aga inimene annab teadvalt valeütlusi, siis paraku võtab see meilt võimaluse pühenduda tegelikele kannatajatele ja abivajajatele," rääkis Pärnu jaoskonna juht Üllar Kütt.

Karistusseadustiku järgi karistatakse teadvalt valeütluste andmise eest kriminaalmenetluses rahalise karistuse või kuni kolme aasta pikkuse vangistusega.

Laadimine...Laadimine...