Kohus saatis piirilinna pussitaja aastateks trellide taha

Tartu maakohus saatis Valgas Metsa tänava kortermajas kaht inimest pussitanud ja neist ühe surma põhjustanud Läti Vabariigi kodaniku Gints Lomažsi aastateks trellide taha. 

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Kohus

Kohus saatis piirilinna pussitaja aastateks trellide taha

Toimetaja: Sandra Lepik

Tartu maakohus saatis Valgas Metsa tänava kortermajas kaht inimest pussitanud ja neist ühe surma põhjustanud Läti Vabariigi kodaniku Gints Lomažsi aastateks trellide taha. 

21. jaanuaril avastati maja esimesel korrusel asuvast korterist torkehaavadega 44-aastane mees, vahendas BNS Lõuna-Eesti Postimeest. Meedikutel raskelt viga saanud mehe elu päästa ei õnnestunud. Politsei pidas kinni kaks korteris viibinud inimest. Kuna mõlemad olid joobes, viidi nad esmalt kainenema. Kui neist üks, häirekeskust teavitanud 39-aastane mees kuulati üle tunnistajana, siis tema 46-aastast kaaslast oli juba esialgsete andmete põhjal põhjust kahtlustada tapmises. Hiljuti mõistiski kohus ta selles süüdi.

Teinegi juhtum Metsa tänava kortermaja esimese korruse elanik rääkis päev pärast koletut sündmust, et korteriga, kus traagiline juhtum aset leidis, on juba viimased 10 aastat kogu aeg olnud probleemid. Enamasti tekkisid need naabri sõnul sellest, et omavahel tuttavad mehed käisid korteris sageli joomas ja seal tuli ette ohtlikke vahejuhtumeid. Näiteks eelmise aasta 7. detsembri õhtupoolikul pussitati korteriperemest, aga tookord õnnestus meedikutel mees surmasuust tagasi tuua. Pussitaja oli Läti Vabariigi kodanik Gints Lomažs. Paraku lõi ta poolteist kuud hiljem samas kohas taas inimest noaga, sel korral ohver suri. Tolleks ajaks oli lätlane juba kahtlustatav 7. detsembril toimunud juhtumis.

Kuigi politsei pidas Lomažsi toona pärast esimest juhtumit kinni, lasti ta 48 tunni pärast vabadusse tagasi, sest prokuratuur ei taotlenud kohtult tema vahistamist. Vahistamise aluseid on seaduse järgi kaks: kahtlustatav võib vabadusse jäädes jätkata kuritegude toimepanemist või hakata menetlusest kõrvale hoidma. Tookord sellist ohtu uurimisorganid aga ei näinud. Pärast 44-aastase mehe surmaga lõppenud juhtumit peeti aga Lomažs kaheks kuuks kinni.

Lomažs tunnistati süüdi mõlemas pussitamises. Ühe juhtumi eest sai ta karistada kaheksa aastat ja kuus kuud ning teise eest aasta ja kuus kuud. Liitkaristusena mõisteti talle üheksa aastat ja kuus kuud vangistust. Kuna aga süüasja arutati lühimenetluses, vähenes tema karistus ühe kolmandiku võrra. Kokku tegi see Lomažsile kuus aastat ja neli kuud vangistust. 

Laadimine...Laadimine...