KÕIK VISKAMA! Korvpallirahvas püüab vabavisete Guinnessi rekordit

Laupäeval, 19. septembril toimub erinevatel välikorvpalliväljakutel üle kogu Eesti Guinnessi rekordiüritus. Korraldajate eesmärk on päeva jooksul tabada 100 000 vabaviset.

Sport Eesti

KÕIK VISKAMA! Korvpallirahvas püüab vabavisete Guinnessi rekordit

Toimetaja: Toomas Raag

Laupäeval, 19. septembril toimub erinevatel välikorvpalliväljakutel üle kogu Eesti Guinnessi rekordiüritus. Korraldajate eesmärk on päeva jooksul tabada 100 000 vabaviset.

Sündmusest saavad osa võtta kõik inimesed. Endale sobiva viskekeskuse leiab www.vabavise.ee veebilehel asuvalt kaardilt.

Avatud on 71 ametlikku viskekohta kokku 105 korviga. Oma palli pole vaja kaasa võtta, kõikides keskustes on mänguvahendid olemas. Küll tasub jälgida, mis ajaperioodil viskekoht avatud on, sest kuigi üritus toimub ajavahemikus 10-18, aidatakse mitmes kohas rekordile kaasa lühema aja jooksul.

"Oled sa suur või väike, pikk või lühike, kõik on oodatud ajaloolisest ettevõtmisest osa saama. Ilmateenistus lubab laupäevaks kogu riigis ka päikesepaistelist ilma, seega tingimused eesmärgi täitmiseks peaksid olema suurepärased," lausus ürituse eestvedaja Oliver Läll.

Korvpalliliit paneb südamele, et inimesed järgiksid väljakutel 2+2 reeglit ning desinfitseeriksid enne viskamist käsi.  Korraldaja tagab kõikides keskustes kätepuhastusvahendi olemasolu.

Igas viskekohas fikseerib nii tabatud kui mööda läinud viskeid selleks määratud kohtunik. Samuti filmitakse kogu aktsioon üles. Korvpalliliit saadab kõikide väljakute videomaterjali Guinnessi rekordite raamatu peakontorisse, kus see 18 kuu jooksul üle vaadatakse.

Tiskreojas avatakse uus kossuplats

Eesti korvpalli sajanda sünnipäeva puhul üritatakse homme korvpalliplatsidel üle Eesti püstitada Guinnessi rekordit, tabades kokku vähemalt 100 000 viset. Oma panuse saab igaüks anda ka sel päeval avataval Tiskreoja kossuplatsil koos Kalev Cramo meeste ja mitmete Eesti korvpallilegendidega.

Homme panustavad Tallinna külje all Tiskreoja elurajoonis vastvalminud kossuplatsil vabavisete rekordisse BC Kalev/Cramo mehed eesotsas Kregor Hermeti, Devin Thomase ja treener Indrek Reinbokiga. Lisaks on lubanud osaleda sellised Eesti korvpallilegendid nagu Priit Tomson, Tõnis Randala, Aleksei Tammmiste, Gunnar Dudkin, Aadu Kana ja teised.

Uuel kossuplatsil saavad huvilised visata vabaviskeid ja panustada Guinnessi rekordi püstitamisse ajavahemikus kell 12-16. Koos rekordikatsega toimub Toskreoja uue korvpalliplatsi ja mänguväljaku avamise puhul meeleolukas perepäev, kus uuel moodsal spordi- ja mängualal lõbustavad lapsi Lottemaa tegelased.

Kinnisvaraarendaja Invego on ainuüksi homme avatavas esimeses etapis investeerinud Tiskreoja elurajooni spordi- ja mänguväljakutesse ligi pool miljonit eurot. Järgmises etapis arendatakse ala veelgi, mil valmib ka eraldi rulapark.

Üritus toimub Tiskreoja elurajoonis Tallinna külje all aadressil Taverni tee 3 ja on kõigile tasuta. Täpsem info www.vabavise.ee ja www.tiskreoja.ee.

Homme avatakse Kristiine Spordimaja uhiuued korvpalliväljakud

Laupäeval, 19. septembril kell 12.20 avatakse Kristiine Spordimaja (Kännu 86) korvpalli välisväljakud, mille raames toimuvad Tallinna Meistrivõistlused 3x3 tänavakorvpallis.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev väljendas heameelt, et Tallinnas on valminud järjekordne tipptasemel väljak, mis aitab Eestis korraldada rahvusvahelisi suurvõistlusi ning tuua Tallinnasse oma ala parimad. "Eesti korvpall tähistab tänavu sajandat sünnipäeva. Kui augustis avasime Toompea nõlva küljel asuva Snelli staadioni 3x3 korvpalli peaareeni, siis nüüd on suur rõõm tõdeda, et vastvalminud väljaku näol on tegemist Eestis ainulaadse palliplatsiga, kus lisaks harrastussportlastele saavad oma oskusi lihvida ka kodumaa parimad profisportlased viiel 3x3 korvpalliväljakul," rääkis Belobrovtsev.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on linnaosavalitsuse üheks prioriteediks aktiivse ja sportliku eluviisi toetamine. "Kui sel aastal vahetasime kõigil korvpalliväljakutel välja korvid ja võrgud ning joonisime platsid/väljakud üle, siis seda suurem on hea meel, et linnaosasse lisandub täiesti uus ja moodne korvpalliväljak. Kristiine võiks vabalt olla Tallinna kõige sportlikum linnaosa. Kuna tahame pakkuda linnaosa elanikele veelgi paremaid kodulähedasi sportimisvõimalusi, et sportlik ja aktiivne eluviis oleks iga meie linnaosa elaniku argipäeva lahutamatu osa, siis koostöös oma ala parimatega oleme välja arendamas Kristiines sporditaristu ja –teenused, mis seda eesmärki toetavad," rõhutas Riibe.

"Heas korras väliväljak on kasutajatele atraktiivne ning toob korvpalli juurde uusi huvilisi. Hea, et saame Kristiine Spordimaja väljakud avada Eesti korvpalli 100. sünnipäeva suursündmuse ehk Guiness’i rekordiüritusega samal päeval," ütles Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

Verivärskete korvpalli välisväljakute avasündmuseks on Tallinna Meistrivõistlused 3x3 tänavakorvpallis. Võitlus toimub järgmistes vanuseklassides: Tüdrukud U15 (2005 ja nooremad), Tüdrukud U18 (2002 ja nooremad), Poisid U15 (2005 ja nooremad), Poisid U18 (2002 ja nooremad), harrastajad. Registreerimine veebis on avatud täna õhtuni, kuid registreerida saab ka kohapeal. Võistlus algab kell 12.

Ürituse raames toimub ka Eesti korvpallikogukonna väljakutse, kui minnakse püüdma vabavisete Guinness’i rekordit – kokku soovitakse üle kogu Eesti tabada vähemalt 100 000 vabaviset. Rekordiüritusel saavad osaleda kõik inimesed ja üheks vabavisete soorituspaigaks on ka avatav staadion. Lisainfo SIIN.

Projekti kogumaksumuseks kujunes 37 000 eurot, mille käigus korrastati asfaltplats, piirdeaed, korvpallikorvid ja valati uued alused. Lisaks viiele täismõõtmetega 3x3 korvpalliväljakule on vastvalminud palliplatsil veel kaks korvi visete treenimiseks.

 

Laadimine...Laadimine...