Kolme mere ühenduse välisministrid arutasid ministeeriumite kaasamist

"Ministeeriumite võimuses on näidata üles poliitilist toetust laiematele strateegilistele arengusuundadele, mis võivad omakorda anda tõuke erakapitali liikumisele," kinnitas välisminister Urmas Reinsalu. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Kolme mere ühenduse välisministrid arutasid ministeeriumite kaasamist (5)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ministeeriumite võimuses on näidata üles poliitilist toetust laiematele strateegilistele arengusuundadele, mis võivad omakorda anda tõuke erakapitali liikumisele," kinnitas välisminister Urmas Reinsalu. 

Reinsalu juhtis täna esimest 12 Euroopa Liidu (EL) riiki ühendava Kolme mere välisministrite videokohtumist, kus arutati osalevate riikide ministeeriumite kaasamist, vahendas BNS.

12 EL-i liikmesriiki ja partnereid ühendava koostööplatvormi eesmärkideks on majanduskasvu ja energiajulgeoleku suurendamine taristuinvesteeringute abil, teatas välisministeeriumi pressiesindaja. Ta lisas, et täitevvõimu ulatuslikum kaasamine aitab jõuda kiiremini praktiliste tulemuseni.

Urmas Reinsalu rõhutas, et erinevate riikide valitsustel on võimalus osaleda riikidevaheliste suurprojektide elluviimises. "Nad saavad tuua organisatsioone ja ettevõtteid ühe laua taha ning luua eeldused mitmekülgseks praktiliseks koostööks. Lisaks on ministeeriumite võimuses näidata üles poliitilist toetust laiematele strateegilistele arengusuundadele, mis võivad omakorda anda tõuke erakapitali liikumisele," lisas Reinsalu. 

Kolme mere välisministrite videokohtumisega juhtiski Eesti tähelepanu neile võtmepunktidele. Mõttevahetustest sündivad ideed ja koostöö aitavad omakorda kaasa Läänemere, Aadria mere ja Musta mere vahel paikneva regiooni majanduskasvu taastumisele ning taristu arendamisele, mis mõjutab enam kui saja miljoni inimese heaolu. 

Ühtlasi oli kohtumine oluline verstapost enne 19.–20. oktoobril Eestis toimuvat Kolme mere tippkohtumist ja ärifoorumit. Eesti jaoks viimaste aastate olulisim välispoliitiline sündmus toob siia riigipead, äriliidrid ja tippametnikud nii Euroopast, USA-st kui mujalt. "Ka sellel sündmusel kavatseme võtta praktilise vaatenurga. Sügisese tippkohtumise eesmärgiks on areneva algatuse tegevust fokusseerida. Arutada erinevaid arenguvõimalusi ning leida regioonile sobivaid lahendusi, mis viiakse ka ellu," sõnas välisminister. 

"Eestile kui e-riigile kohaselt keskendutakse ka digitaliseerimisele ning targale ühenduvusele. Digikomponentide nutikas rakendamine uue taristu rajamisel võib osutuda terve regiooni jaoks konkurentsieeliseks. Sellega luuakse sobiv pind uutele ärimudelite ning tehnoloogiate rakendamiseks," sõnas Reinsalu. "Nutikad ühenduvusteenused, mille investeerimisplatvormiks Kolme mere algatus võib saada, toetavad ühtlasi nii rohelist taristut kui ka meie globaalseid kliimaeesmärke."

Eesti organiseeritud välisministrite kohtumisel osalesid Kolme mere riikide - Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari - ning algatuse partnerite USA, Saksamaa ning Euroopa Komisjoni esindajad. 

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...