Kõlvart spordihommikul: parem on investeerida rahvasporti, kui pärast tervisehädade ravimisele

Teisipäeva varahommikul oli kõledast ja niiskest ilmast hoolimata Tallinna Spordihalli kogunenud pea kolmkümmend jooksuhuvilist. "Oluline on, et igaüks leiaks enda jaoks selle õige treeningu, mis teda motiveeriks liigutama ja hommikul end voodist välja ajama," rääkis linlasi jooksutanud füsioterapeut Riina Riisik.

Pilt: Triin Oja/Raepress

Kõlvart spordihommikul: parem on investeerida rahvasporti, kui pärast tervisehädade ravimisele

Triin Oja

Teisipäeva varahommikul oli kõledast ja niiskest ilmast hoolimata Tallinna Spordihalli kogunenud pea kolmkümmend jooksuhuvilist. "Oluline on, et igaüks leiaks enda jaoks selle õige treeningu, mis teda motiveeriks liigutama ja hommikul end voodist välja ajama," rääkis linlasi jooksutanud füsioterapeut Riina Riisik.

Täna varahommikul toimunud spordihommikul osales pealinna kõikides linnaosades mitusada spordisõpra. Kokku toimus linna spordibaasides üheksa erinevat tasuta treeningut – külastada sai nii pilatese-, frisbee, uisu-, jooksu- kui ka rühitreeninguid. 

Mitmetel treeningutel osalesid ka tuntud sportlased – näiteks sai Kristiine Spordihallis treenida koos Nõmme Kalju jalgpalliklubi jalgpallurite Andre Järva, Artjom Dmitrijevi ja Karl Mööliga. Haabersti Vaba Aja Keskuses pani oma sportlikud võimed proovile aga tuntud näitleja ja laulja Kristel Aaslaid, kes koos personaaltreener Mirko Miilitsaga viis läbi ringtreeningut. 

"Oli väga tore trenn ja inimesi oli palju," jäi ka treeningus osalenud abilinnapea Mihhail Kõlvart üritusega rahule.

Kõlvarti hinnangul on sport eesti rahva seas populaarne, seda eriti enne rannahooaega, kui end üksteise võidu vormi aetakse. "Teisest küljest muidugi spordi toetust võiks ja peaks olema rohkem ja erinevatel tasemetel, nii tipp- kui ka rahvaspordile. "Ei ole kindlasti uus mõte, et rahva tervis on väga oluline ja palju parem on investeerida raha selleks, et luua rohkem võimalusi spordiga tegelemiseks, kui pärast kulutada raha meditsiinilistele teenustele," märkis abilinnapea, kelle sõnul proovib Tallinna linn aktiivselt rahvasporti panustada ja aasta-aastalt üha uusi sportimisvõimalusi tekitada. 

20images

"Registreerinuid oli natuke rohkem kui üles ärganuid, aga seda me ootasime," nentis Kõlvart muigega, kelle sõnul on eelmisel õhtul hommikusest trennist mõelda hoopis lihtsam, kui varahommikul ärgates pooleteisetunnisest lisaunest loobuda. Jooksutreeningule kirja pannud neljakümnest spordisõbrast oli kohale jõudnud tervelt kakskümmend kaheksa varajast ärkajat. Spordihommik ei jää abilinnapea sõnul kindlasti ainukordseks ürituseks ning järgmisel aastal on linnal plaan korraldada veel mitmekülgsemaid treeninguid. "Ma olen kindel, et ka huvilisi tuleb järgmisel aastal veel rohkem, kuna info hakkab levima ja me kindlasti mõtleme selle peale, et see oleks veel huvitavam ja veel positiivsem," oli Kõlvart lootusrikas.

"Tegelikult meil on Tallinnas ju kõik võimalused sportimiseks olemas - spordibaasid, sporditoetus spordihuvidele. Kui on tõeline soov, siis on alati võimalik leida endale võimalus tegeleda spordiga," kiitis abilinnapea, kelle sõnul oli spordihommiku peamiseks eesmärgiks linnaelanikke motiveerida. "Võib-olla mõned ei ole mõelnudki selle peale, et kui õhtul  ei ole aega, siis alati saab seda aega leida hommikul," märkis Kõlvart.

Väga positiivne oli abilinnapea sõnul tõsiasi, et suuremal osal hommikujooksul osalenutest oli tegemist esimese hommikutrenni kogemusega. "Kõik said endale peale trenni ka jäähalli talongi, ehk siis vähemalt üks võimalus tasuta sportimiseks on neil veel," lisas Kõlvart, kes loodab, et tasuta treeningute abil õnnestub nii mõnigi tallinlane spordipisikuga nakatada.

"Oluline on, et igaüks leiaks enda jaoks selle õige treeningu, mis teda motiveeriks liigutama ja hommikul end voodist välja ajama," lisas treeningut läbi viinud füsioterapeut Riina Riisik, kelle hinnangul võiks tulevikus korraldada ka erinevate suunitlustega treeninguid ka näiteks väikelastele ja nende emadele, kellel on muidu trennis käimiseks aega ja jaksu raske leida.

Laadimine...Laadimine...