Koolivaheajal saab kohtuda näitleja Roland Laosega

Algaval koolivaheajal saab vabaõhumuuseumis vana aja maiuseid meisterdada, energiakeskuses kosmosereisile minna, noortekeskuses talveolümpial osaleda ning Polaarpoisiga kohtuda.

Pilt: Scanpix

Koolivaheajal saab kohtuda näitleja Roland Laosega

Ivo Karlep

Algaval koolivaheajal saab vabaõhumuuseumis vana aja maiuseid meisterdada, energiakeskuses kosmosereisile minna, noortekeskuses talveolümpial osaleda ning Polaarpoisiga kohtuda.

21.-24. märtsini toimub Tallinna vanalinnas juba seitsmendat korda 1.-3. klasside õpilastele mõeldud vahva linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga". Nagu nimigi ütleb, ühendab see kaheksat Tallinna muuseumi ning neli päeva kestvas laagris saab osa ajaloomuuseumi, lastekirjanduse keskuse, loodusmuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, tarbekunsti- ja disainimuuseumi, teatri- ja muusikamuuseumi, tervishoiumuuseumi ning kunstimuuseumi Niguliste muuseumi tegevustest. Peaaegu kõik ettevõtmised toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses.

"Kaheksa ühe hoobiga" laager pakub kaasahaaravaid ning lustakaid haridusprogramme, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Täpsemalt saab lugeda NUKU teatri kodulehelt www.nuku.ee/laager-kaheksa-ühe-hoobiga.

Linnalaagrid noortekeskustes

Vabaõhumuuseum on koolivaheaegade sisustamisel ikka kaasa löönud, nii ka seekord. 19. märtsil kell 11 toimub seal lastehommik koos Pelgulinna folgiklubiga. Kolu kõrts kostitab külalisi väikese kontserdi ja lastele sobiva menüüga. Taludes saab meisterdada vana aja maiuseid ja lahendada mõistatusi ning muuseumis asuvas Kuie koolis igaüks sule ning tindiga postkaarte kirjutada. Lisainfo www.evm.ee.

Energia avastuskeskus kutsub 8-12-aastaseid lapsi 22. märtsil "Päris hea biidi avastuspäevale". Keskuse looja Aare Baumeri juhendamisel uuritakse, kuidas teha isejoonistatud mustritest põnevat muusikat ja panna trummitaldrikud mõnusat biiti taguma. "Muusika tegemise järel minnakse planetaariumi kosmosereisile, pannakse välgunooled tantsima ja aetakse juuksed püsti," ütles linna spordi- ja noorsooameti peaspetsialist Margit Sellik. "Mustritest, olgu need siis kampsunil või ise paberile joonistatud, saab ju ka muusikat teha. Teadusteatris tehakse kärtsu ja mürtsu Paiste trummitaldrikute installatsiooniga, millega uuritakse lähemalt, miks eri taldrikud eri hääli teevad ja kuidas saada kokku üks hea biit."

Avastuspäevale on vaja registeeruda kuni 20. märtsini meiliaadressil info@energiakeskus.ee. Lisainfot leiab avastuskeskuse kodulehelt www.energiakeskus.ee.

Ühine kevadetervitus

20. märtsil alustavad tegevust noortekeskuste linnalaagrid ja algavad sportlikud võistlused. Männiku noortekeskus teeb 20. märtsil kell 12.30 algust koolivaheajaprojektiga "Kevadine". Esimeseks ettevõtmiseks on kevade tervitamise tseremoonia koos lastega, kus pannakse ka mulda esimesed muruseemned. 23. märtsil kell 16 tuleb Männiku noortekeskusesse oma elust ja tööst rääkima noor teatri- ja filminäitleja Roland Laos, kes on tuntust kogunud filmis "Polaarpoiss".

Spordihuvilised lapsed ja noored saavad 20.-24. märtsini osaleda talveolümpia võistlustel Pääsküla noortekeskuses, kus iga päev võetakse ette kolm olümpiaala. Võistlusalad tehakse teatavaks vahetult enne ürituse algust ja parimad saavad auhinna.

Mähel ja Kosel asuvad vaba aja keskused pakuvad alates 20. märtsist nii kunstiteemalisi töötubasid, meisterdamist kui ka füüsika ja keemia saladuste tundmaõppimise võimalusi. 20. märtsil võetakse ühiselt ette kevade saabumist tähistavad tegevused ning meisterdatakse kevadeteemalisi kaunistusi. 21. märtsil kella 12–17 saavad õpilased osaleda lustlikul teaduspäeval ning teha põnevaid teaduskatseid. Tutvust saab teha ka robootikamaailmaga.

"22. märtsil on plaanis üks ülipõnev teemapäev, mil noored saavad noorsootöötajatega kohad ära vahetada ja nende tööd proovida," lausus Sellik. "Ülaltoodu on vaid osake kõigest sellest, mis koolivaheajal ees ootab."

Kogu koolivaheaja kavaga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel www.tallinn.ee/koolivaheaeg.

 

KÕLVART: Vaheaeg olgu sisukas ja üritusi täis

"Koolivaheajal jagub Tallinnas sisukaid ja lõbusaid ettevõtmisi igas vanuses ning erinevate huvidega lastele," ütles abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on kevadisel vaheajal tähtis puhata, kuid sama oluline on, et vaba aeg ei oleks kasutu ja tühi. "Koolivaheajal jagub Tallinnas sisukaid ja lõbusaid ettevõtmisi igas vanuses ning eri huvidega lastele. Oluline on, et sel ajal oleks lapsel võimalik nii puhata kui ka tegeleda meelepäraste hobidega. Pealinna muuseumid, noortekeskused, huvikoolid ja teised asutused on oma tegevusi kavandades arvestanud just koolilastega ning pakuvad vaheajal mitmesuguseid üritusi, õpitubasid ja palju muud põnevat," ütles abilinnapea.

Laadimine...Laadimine...