Koroonaviiruse antikehasid on leitud Saaremaal 8,8% testitutest

Kõigil 13 Saaremaal positiivse antikehade leiuga inimesel oli olnud mingil hetkel koroonaviiruse haigusele sobivaid sümptomeid ja vaid 4 inimesel oli haigus diagnoositud ninaneelu testi abil.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Koroonaviiruse antikehasid on leitud Saaremaal 8,8% testitutest

Toimetaja: Sandra Lepik

Kõigil 13 Saaremaal positiivse antikehade leiuga inimesel oli olnud mingil hetkel koroonaviiruse haigusele sobivaid sümptomeid ja vaid 4 inimesel oli haigus diagnoositud ninaneelu testi abil.

Confido Meditsiinikeskuses ja Südameapteekides teostati ajavahemikul 29.06.– 05.07. kokku 1311 SARS-CoV-2 antikehade kiirtesti. IgG tüüpi antikehasid tuvastati 15 inimesel ehk 1,14% testitutest. Seejuures käis Saaremaal end testimas 148 inimestning IgG tüüpi antikehasid leiti 13 inimesel ehk 8,8% testitutel. Kõigil 13 Saaremaal positiivse antikehade leiuga inimesel oli olnud mingil hetkel COVID-19 haigusele sobivaid sümptomeid ja vaid 4 inimesel oli haigus diagnoositud RNA (ninaneelu) testi abil. Ülejäänud 9 inimese puhul oli kas ninaneelutest jäänud negatiivseks või polnud seda võetud.  

Kokku on Confido kliinikutes Ja Südameapteekides testitud 6860 inimest ja IgG tüüpi antikehasid on leitud 40 inimesel ehk 0,58% testitutest. ​  Vaatamata antikehade leidumisele tuleks inimestel praegu siiski järgida viiruse leviku takistamiseks propageeritud hügieeni- ja distantseerumisreegleid.

Confido Meditsiinikeskus ja Südameapteek alustasid 25. juunist SARS-CoV-2 vastaste  antikehade kiirtestide tegemist, mis võimaldab tuvastada, kas inimene on uue koroonaviiruse tõenäoliselt läbi põdenud. Teste saab teha valitud Südameapteekides, Tallinnas Ülemiste Keskuses ja Sõpruse Rimis, Tartus Anne apteegis, Võru Kagukeskuse apteegis, Pärnus Maksimarketi apteegis, Kuressaare Saare Selveri ning Rakveres Maxima Südameapteegis. Lisaks on võimalik kiirteste teha ka Confido Kiirkliinikutes Nautica Keskuses ning Lasnamäe Centrumis. Testimisi viivad apteekides läbi Confido meditsiinitöötajad.

Kiirtesti tegemise visiiditasu on 5 eurot. Vältimaks inimeste liigset kogunemist apteekidesse ning tagamaks kõiki isikukaitsenõudeid, saab ennast testida ainult eelneva broneeringu alusel, mida saab teha veebilehel või Confido koduleheküljel.

Confido kliinikutes ja Südameapteegi apteekides testimiseks kasutatava SARS-CoV-2 antikehade kiirtestiga mõõdetakse IgM ja IgG tüüpi koroonaviiruse vastaste antikehade olemasolu ning test võetakse näpuverest. Negatiivse tulemuse korral ei ole patsient tõenäoliselt uue viirusega nakatanud, kuid positiivse tulemuse puhul on suur tõenäosus, et inimene on olnud mingil hetkel koroonaviirusega nakatunud. Kõik positiivse testi tulemusega inimesed suuname veeniverest võetavale täpsustavale testile.

Laadimine...Laadimine...