Korruptsioonis süüdistatud Miljandid ei kandideeri valimistel

Korruptsioonisüüdistuste alla langenud Põltsamaal asuva Esku-Kamari kooli juhtiv Eda Miljand ja sama kooli haldusspetsialist Margo Miljand lahkusid Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) ega kandideeri valimistel.

Korruptsioonis süüdistatud Miljandid ei kandideeri valimistel

Korruptsioonisüüdistuste alla langenud Põltsamaal asuva Esku-Kamari kooli juhtiv Eda Miljand ja sama kooli haldusspetsialist Margo Miljand lahkusid Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) ega kandideeri valimistel.

"Miljandite juhtumist sai EKRE juhatus teada uue aasta esimestel päevadel ja see oli meile kõigile täielikuks üllatuseks," ütles kolmapäeval BNS-ile erakonna aseesimees Martin Helme. Tema sõnul lahkusid Miljandid erakonnast ja teatasid, et ei kandideeri, sest ei soovi, et partei jääks valimiste eel rünnaku alla.

Viitega Põltsamaa vallavalitsuse revisjonikomisjonile kirjutas Eesti Päevaleht kolmapäeval, et viimased kaheksa aastat Esku-Kamari kooli juhtinud Eda Miljand on ostnud toiduaineid ja teenuseid samas koolis haldusspetsialistina töötanud abikaasalt Margo Miljandilt. "Karikatuursem näide on see, et Margo Miljand esitas koolile arve 60 kilo hapukapsa eest, mille koguhind oli koguni 9,60 eurot. Võrdluseks: veel eile maksis see Tartu turul kuni kaks eurot," kirjutas leht.

Lisaks on Eda Miljand tellinud abikaasalt väidetavalt veel hulga teenuseid, samuti kasutas konservatiivset maailmavaadet esindav pere kooli sõidukit enda tarbeks ja muutis selle räpaseks.

"Meie erakonna suhtumine korruptsiooni on null-tolerants. Leidsime, et asjad mitte ainult ei pea olema ausad, vaid peavad paistma ka ausad. Revisjoni akti lugemine on päris nukker lugemine. Kui süüdistused on tõesed, siis ei saa neil inimestel meiega poliitikas ühist teed olla. Samas peab inimestel olema võimalus enda vastu esitatud süüdistustele vastata ning oma head nime kaitsta. Kui osutub tõeks, et tegemist oli tõepoolest poliitilise ärapanemisega või laimuga, siis tuleb ka see paljastada," ütles Martin Helme BNS-ile, tõdedes, et "paraku ei ole poliitikas eriti veel valimiste eelsel ajal süütuse presumtsiooni ja nii Miljandite kui erakonna seisukoht on, et kuni lõpliku tõe selgumiseni on nad erakonna tööst taandunud".

Helme ütles möödunud aasta ühes viimastest Foorumi saadetest, et tema andmetel üritatakse ühes väikses omavalitsuses koolijuhti EKRE-sse kuulumise pärast ametist lahti lasta, jättes omavalitsuse ja Miljandi nime mainimata. "Foorumi saates oli tõepoolest juttu samast inimesest," kinnitas Helme BNS-ile kolmapäeval.

"Margo Miljand tõi toona juhatuse koosolekule info, et tema abikaasat tahetakse lahti lasta ja põhjus selleks on poliitiline - vallavalitsus on Isamaa ja Res Publica Liidu käes ja neil on seal asjad omavahel nugade peal. Kuna selline asi on Eesti omavalitsustes pea tavapärane, ei osanud jutus kahelda."

Laadimine...Laadimine...