Kristiines anti avalöök Maailmakoristuspäevale

Kristiine linnaosavalitsuse korraldatud talgutel pöörati erilist tähelepanu just väiksemale prügile ning tunniaja jooksul korjasid talgulised ligi 20 kotitäis prügi.

Pilt: Kristiine LOV
Tallinn Keskkond

Kristiines anti avalöök Maailmakoristuspäevale

Toimetaja: Toomas Raag

Sellel laupäeval, 19. septembril toimub maailma ajaloo suurim kodanikualgatus Maailmakoristus. Päev enne anti Tallinnas Kristiine linnaosas sellele sündmusele avalöök, kui linnaosavalitsus korraldas talgud piirkonna tänavatel.

"Aasta tagasi tulid eestlaste üleskutsel oma kodudest kokkulepitud päeval maailma puhastama ligi 20 miljonit inimest 180-st riigist. Tänavu on luubi all pisiprügi, mis paikneb küll hajusalt, kuid tegelikult on seda rohkem kui oskame arvata. Nii suitsukonide, pudelikorkide kui pisipakendite koht ei ole tänaval ega looduses, vaid prügikastis," selgitas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. 

Linnaosavalitsuse korraldatud talgutel pöörati erilist tähelepanu just väiksemale prügile ning tunniaja jooksul korjasid talgulised ligi 20 kotitäis prügi. "Kokku korjasime ühe tunniga 9 liitrit konisid ehk 18 poole liitrist purki! See hulk näitab, kui palju ohtlikke jäätmeid satub meie linna keskkonda tegelikult ning peaksime tõsiselt mõtlema, kuidas seda probleemi lahendada. Tallinna linn on juba alustanud teavitamiskampaaniaga ja kutsun kõiki linna ja Eestimaa elanikke seda väikest pingutust tegema, et kõik tänavatele visatud prügi leiaks oma tee ikka prügikorvidesse ja konteineritesse," rõhutas Riibe.

Meiega koos koristavad Kristiine linnaosa veel 100 Tallinna Tondi Kooli ja 56 Tallinna Lepatriinu Lasteaia pere liiget. Kogu info maailmakoristuspäevast on kirjas ja pildis nähtav sellel lehel: https://www.maailmakoristus.ee/.

"Täname osalemise eest Tallinna Tondi Kooli ja Tallinna Lepatriinu Lasteaeda," lisas Riibe.

Globaalset koristuspäeva juhib tänavu taas Eesti ning kõne- ja meediakeskus asub Tallinnas, nagu oli see 2018. aastal. Üleilmne koristuspäev algab Eesti aja järgi 19. septembri keskööl Vaikses ookeanis asuval Fidži saarel ja lõpeb 24 tundi hiljem Hawaiil, tehes nii tiiru peale kogu maailmale.

Registreeru koristuspäevale!

Laadimine...Laadimine...