Kui Linnamäe on paha,  siis kes on hea?

Mart Kadastiku ja Margus Linnamäe vahelt jooksis must kass läbi, kui Kadastik elulooraamatus "Nüüd ma siis kirjutan" avaldas muret Postimehe tuleviku pärast.

Pilt: Scanpix
Tarbija Meedia

Kui Linnamäe on paha, siis kes on hea?

Eesti Ekspressi ja Äripäeva 30. sünnipäeva konverentsil kõlas endise Postimehe peatoimetaja ja Eesti Meedia kunagise juhi Mart Kadastiku suust väljend "oligarhiline ajakirjandus".

Oligarhi tunnustele vastab tema kujutluses ilmselt Postimehe praegune omanik Margus Linnamäe. Meeste vahelt jooksis must kass läbi, kui Kadastik elulooraamatus "Nüüd ma siis kirjutan" avaldas muret Postimehe tuleviku pärast: leht rakendatakse Linnamäe ärihuvide teenistusse. Mehed käisid kohut, kuid hiljem leppisid. Samas tasub Kadastiku murelike avalduste taustal küsida, milline olnuks Postimehe jaoks alternatiiv olukorras, kus Norra omanikud tahtsid siinsest meediast loobuda, aga Eestis tegutseb vaid mõni väga üksik kohalik äritegelane, kes rahaliselt võimeline meediakontserni omama. Konverentsilt oodanuks aga ajutistki konkurentsikirve mahamatmist: Eesti Ekspressi ja Äripäeva kõrval oodanuks Postimehe mõne esindaja vaadet minevikule ja tulevikule. Näiteks kuidas nähakse seestpoolt töötamist väidetavas "oligarhilises ajakirjanduses".

Laadimine...Laadimine...