KÜLASTAJA: Päevakeskus hoiab mälu terava ja keha liikuva

"Olen kogu aeg spordilembene olnud. Mustamäe päevakeskuses tegutsevad võimlemisringid on eratrennidest viis korda odavamad," ütles mustamäelane Helge-Liis Munter. "Veel käin perekeskuse mälutreeningus ning inglise keele tunde võtan seal samuti, et seda mitte päris ära unustada."

Pilt: Albert Truuväärt

KÜLASTAJA: Päevakeskus hoiab mälu terava ja keha liikuva

Kai Maran

"Olen kogu aeg spordilembene olnud. Mustamäe päevakeskuses tegutsevad võimlemisringid on eratrennidest viis korda odavamad," ütles mustamäelane Helge-Liis Munter. "Veel käin perekeskuse mälutreeningus ning inglise keele tunde võtan seal samuti, et seda mitte päris ära unustada."

"Mustamäe päevakeskuses olen käinud juba 20 aastat," lausus Munter. "Olen kogu aeg spordilembene olnud, pensionile jäädes läksin alguses treeningtundi Laki tänavale, vehkisin noortega koos. Siis selgus, et Mustamäe päevakeskuses tegutsevad samuti võimlemisringid, ja need on lausa viis korda odavamad! Hakkasime tegema showtantsu ja teeme seda siiani!"

Sügisel uues kuues

Aasta-aastalt on päevakeskuse arvukad huviringid Munteri vaba aja veetmise võimalusi veelgi suurendanud. "Vaatasin, et mälugi peab treenima, ja nüüd käin päevakeskuses mälutreeningus," ütles Munter. "Inglise keele tunde võtan seal samuti, et seda mitte ära unustada. Olen osalenud veel päevakeskuse live-tantsurühmas, kuid nagu minu ema ütles, palju hääd pole kah hää! Live-tantsu jätsin ära, sest koormus läks liiga suureks ja hakkas juba tavaelu segama. Mälu- ja showtantsutreeningutega aga jätkan kindlasti. Mitmekülgsed tegevused aitavad ennast vormis hoida, et mälu oleks terav ja liikmed liikuvad."

Mustamäe eakate inimeste päeva- ja huvikeskus (Ehitajate tee 82) saab suvel uue ilme, et sügisel taas ringide tööga jätkata. Poolesaja aasta vanune kahekorruseline päevakeskuse hoone saab mais alanud fassaaditöödega soojapidavamaks. "Vundament kaevatakse lahti, puhastatakse ja kaitstakse niiskuse eest hüdroisolatsiooniga," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Soojustatakse ja krohvitakse kogu fassaad, ehitatakse ümber räästasõlm, hoone saab uued vihmaveetorud ja sissepääsu varikatused."

Võrgu sõnul kontrollitakse parema soojapidavuse saavutamiseks akende veetihedust ja uste liitekohti. Keldriakna valgusšahtid saavad uue ilme.

Maja uuendab Tolira Ehitus. "Uus lahendus on soojapidavam ja kestvam," kinnitas Tolira Ehitus juhatuse liige Lauri Raud. "Remondime ka keldriakende betoonsüvendid, kuhu tulevad metallrestid peale. Kui vundament soojustatud, pannakse maja ümber tellingud."

Võimalus kokku saada ja suhelda

"Elan Kännu Kuke juures ja päevakeskusesse on ühe bussipeatuse vahe. Hea käia! Ainult tervitan seda, kui maja suvega veel kaunimaks muutub," lausus Munter.

Kuigi Mustamäe päevakeskuse tavaline töörütm taastub sügisel, pakub päevakeskuse köök administraator Ene Kiimanni sõnul ka praegu kõikidele soovijatele sooja toitu. "Vajadus soojade lõunate järele on kasvanud," nentis Kiimann. "Mustamäe pensionäridel pole kriisiajal tänu valmislõunatele vaja olnud kuigi tihti poode külastada. Soe lõuna ootab tellijaid päevakeskuse valvelaua juures, pakkidel nimed peal."
"Päevakeskuses on väga head toidud, pärast trenni sõin seal tihti lõunat või võtsin toidu koju kaasa," ütles Munter. "Kõik on väga maitsev ja kokad tublid. Ütlen päevakeskuse kohta ainult kiidusõnu! Ootame juba, millal huviringid taas tööd alustavad."

Munteri sõnul on just võimalus teistega suhelda see, mis teda päevakeskuse juures võlub. "Mälutreeningus pakuti meile nüüd ülesannete lahendamisi meili teel, kuid arutasime omavahel ja leidsime, et meile on tähtsam suhtlusvõimalus," ütles Munter. "Ristsõnu saame kodus ka lahendada, aga kõige tähtsam on meile võimalus koos käia. Meil on väga tore grupp, kooskäimine annab energiat ja tiivustab. Otsustasime, et teeme sügisel taas kõike koos. Ootame juba kokkusaamist!"

Võrgu sõnul peab remont olema lõppenud 11. septembriks, see läheb maksma 262 432 eurot.

Päevakeskus viib huvilised suvel saartele

"Huviringidega alustame taas oktoobris," ütles Mustamäe päevakeskuse huvijuht Maivi Vainola ja lisas, et mitmed ringreisid ootavad ees juba südasuvel.

Juuli keskel viib huvireis Kihnu saarele, augusti alguses Rammule ja Koipsile. Augustis võetakse ette ringreis Edela-Soome ja bussireis Haapsallu. Septembris viivad bussiekskursioonid Lahemaale ja  Otepääle. Oktoobri alul külastatakse giidi saatel Arvo Pärdi keskust.

Laadimine...Laadimine...