Lahkus dirigent Peeter Saul (1932-2014)

Täna lahkus meie hulgast tunnustatud dirigent ja pianist Peeter Saul. Maestro Eri Klas ütles Pealinnale, et kaotas Sauli näol väga lähedase sõbra ja hea kolleegi.

Lahkus dirigent Peeter Saul (1932-2014)

Täna lahkus meie hulgast tunnustatud dirigent ja pianist Peeter Saul. Maestro Eri Klas ütles Pealinnale, et kaotas Sauli näol väga lähedase sõbra ja hea kolleegi.

Maestro Eri Klas meenutab sõpra hea sõnaga

"Me olime Peeter Sauliga head sõbrad juba noorest peast. Mõlemad olime Kadrioru poisid ja  käisime juba sel kaugel ajal tihedasti läbi. Kuna Peeter oli minust kaheksa aastat vanem, siis vaatasin talle esialgu alt üles.

Õppisin temalt palju. Igas mõttes. Hindan teda väga kõrgelt dirigendi ja muusikuna. Teda tuntakse kõige rohkem kerge muusika poole pealt, kuid ta õppis orkestrijuhtimist ja koorijuhtimist ja täiendas end ka tuntud Leningradi professorite nagu Rabinovitši ja teiste juures.

Ta uuris palju ka tõsist muusikat ning tal oli erakordne teadmiste pagas, mida aitas koguda  fenomenaalne mälu. See kõik äratas minus imetlust. Kui ta Heli Läätsega abiellus, siis ei olnud ma just isamees, aga nende perele väga lähedal seisev inimene.

Me jagasime koos rõõmu ja muret. Peeter Sauli näol kaotasime me suurepärase muusiku ja hea inimese. Mina olen kaotanud ühe väga lähedase  sõbra."

Leinama jääb abikaasa Heli Lääts

Peeter Sauli jääb leinama abikaasa laulja Heli Lääts, kellega nad läinud kevadel oma 55. pulmaastapäeva tähistasid ning kelle kohta ta toona ütles, et peale 55 aastat koosolemist armastas ta oma naist nagu alles armunult.

"Eks meidki on igasugused tormid ja tuuled püüdnud raputada, kuid hammas ei ole peale hakanud," lisas tema naine Heli toona Delfi vahendusel.

Peeter Saul (sündinud 26. jaanuaril 1932 Tallinnas ja suri 2.juuli l2014) oli Eesti dirigent ja pianist. 

Tema ema oli dirigent ja laulupedagoog Linda Saul, isa oli viiuliõpetaja Voldemar Saul ning tema vend oli näitleja ja lavastaja Jaan Saul. Oma abikaasa Heli Läätsega oli Saul abielus 56 armastust täis aastat.

Laadimine...Laadimine...