LAUPÄEVAL! Suur teatrite päev kutsub meisterdama

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi tähistab teatrikuud suure teatrute päevaga, mil muuseumis toimuvad erinevate teatrite töötoad ning maja on täis põnevaid külalisi. 

Pilt: Scanpix

LAUPÄEVAL! Suur teatrite päev kutsub meisterdama

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi tähistab teatrikuud suure teatrute päevaga, mil muuseumis toimuvad erinevate teatrite töötoad ning maja on täis põnevaid külalisi. 

Päevast oodatakse osa võtma nii suuri kui väikseid pereliikmeid, sest tegevust jagub kõigile. Osalemine muuseumipiletiga (3-8aastastele kehtib perepäevapilet 2€).

Päeva alustame muinasjutujoogaga, mida juhendab Jane Meresmaa-Roos Teoteatrist. Vanemuise teatri Kollased kassid õpetavad aga kooki küpsetama teatrile omasel moel ning Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust. Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Avatud on ka Piip ja Tuut mängumaja kohvik Koogel Moogel, mis kolib selleks päevaks muuseumisse. Samuti toimub suur õnneloos, kus kaotajaks ei jää keegi! 

PÄEVA KAVA

12.00 Päeva avamine

12.15 Muinasjutujooga, juhendab Jane Meresmaa-Roos Teoteatrist (eelregistreerimisega e-posti aadressil info@tmm.ee või telefonil 644 2132)

13.00 Grimmi töötuba, Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust

13.15 Tsirkuse töötuba, juhendab Aita Vaher (eelregistreerimisega e-posti aadressil info@tmm.ee või telefonil 644 2132)

13.30 Tallinna Kirjanduskeskuse aheljuttude ettelugemine

14.00 Kohtumine Karin Raski ja tema perekonnaga. Vaatame muuseumi põnevamaid pille ja tutvume muuseumiga

15.00 Grimmi töötuba, Draamateatri grimeerija Marii Lotta näitab, kuidas muuta inimese vanust
 
15.15 Ettelugemine koerale. Külla tulevad Kätlyn Nõmm ja lugemiskoer Staffordshire bullterjer Bree, kellele ette lugedes oma esinemisoskust saab lihvida
 
Ürituse vältel:

Koogi töötuba, läbiviijaks Vanemuise teatri Kollased kassid

Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga. Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja  saab endaga koju kaasa võtta. 

Linnateatri kostüümide töötuba

Teatripäeva raames on võimalus selga proovida ja end pildistada Linnateatri kostüümides. Kostüümide kandmist juhendab Iivi Lepik.

Tallinna Kirjanduskeskus

Tallinna Kirjanduskeskuse Vilde ja Tammsaare muuseumid loovad maagilise võimaluse kehastuda hetkeks ligi 100-aasta taguseks kirjanikuks. Uhke kõvakübar peas või boasall kaelas, saavad huvilised katsetada sulepea ja tindiga kirjutamist endale teatripiletit kujundades. Kõigil on võimalus anda loominguline panus ka aheljuttude kirjutamisesse. Ühiselt valmivate tekstide esmaettekanded toimuvad kell 13.30. Veeretada saab värvilisi ülesannete-täringuid ning meisterdada vuntsidega rebaseid.

Näomaal 

Kõik lapsed muudetakse soovi korral fantaasiategelasteks
Laadimine...Laadimine...