Lauri Laats: oluline informatsioon ei tohi jääda keelebarjääri taha!

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats rõhutas oma tänahommikuses kirjas Mustamäe teenindusettevõtetele eriolukorra reeglitest kinnipidamise olulisust ja informatsiooni kättesaadavuse tähtsust.  

Pilt: Mustamäe LOV

Lauri Laats: oluline informatsioon ei tohi jääda keelebarjääri taha!

Toimetaja: Toomas Raag

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats rõhutas oma tänahommikuses kirjas Mustamäe teenindusettevõtetele eriolukorra reeglitest kinnipidamise olulisust ja informatsiooni kättesaadavuse tähtsust.  

Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi kontrollreidid Mustamäe toidupoodidesse on seni näidanud, et Mustamäe kauplustes järgitakse eriolukorra reegleid, aga arenguruumi muidugi on.

"Näiteks nädalavahetusel tuvastas politseikontroll Mustamäel kolm kauplust, kus oli probleeme desovahendite olemasolu ja paigutusega," rääkis Lauri Laats. "Kiili tänava Maximas näiteks oli desovahend kättesaadav ainult kauplusse sisenejatel, Magistrali Keskuse Euroapteegis ei olnud desovahendit üldse, nagu ka Mustamäe Keskuse poes "Muhu pagarid", kus lisaks sellele puudus veel ka müüjaid ja ostjaid eraldav turvaline sirm. Need puudused on vaja kõige kiiremas korras kõrvaldada."

Eriolukorra juhi, EV peaministri Jüri Ratase 4. aprillil allkirjastatud korraldusega jõustusid teenindusasutustele täiendavad piirangud: reegli 2+2 täitmiseks tuleb müügi- või teenindussaali pindala järgi välja arvutada, kui palju kliente tohib poes korraga olla ning tuleb tagada ka see, et ukse taga ootavad inimesed 2+2 reeglit järgiksid; et desovahendid oleks kliendile kättesaadavad nii kauplusse sisenemisel kui väljumisel jpm. Linnaosa toidupoode kontrollides on Mustamäe linnaosavanemale aga selgeks saanud veel üks tõsiasi, millest liiga palju rääkima ei kiputa.

Nimelt see, et tihtipeale ei ole hügieeni- jm reeglite eiramisel tegemist tahtliku hooletusega, vaid hoopis sellega, et eestikeelne info ei ole sageli kogu personalile ega ka klientidele mõistetav.

"Mustamäel elab üle 80 erineva rahvuse," ütleb Laats, "ja praeguses eriolukorras on lubamatu, et osale neist oluline teave ei jõuagi. Minu tungiv palve ettevõtete juhtidele on: kandke hoolt selle eest, et kogu oluline informatsioon oleks asutuses olemas nii eesti, vene kui ka inglise keeles ning kättesaadav nii klientidele kui personalile. Eesti ja vene keeles on "COVID-19 käitumisjuhised kauplustele, kaubanduskeskustele ja toitlustusasutustele, sh restoranidele ja kohvikutele" leitavad aadressil https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised.

Samas tahaksin ka Terviseametile südamele panna oma materjale kaasajastada ning tingimata kindlustada, et informatsioon oleks olemas nii eesti, vene kui ka inglise keeles – sest meie kauplustes töötavad ja neid külastavad erinevas keeleruumis elavad kodanikud.

Ma usun meie inimestesse ja Mustamäe ettevõtetesse ning olen kindel, et kitsaskohad saavad likvideeritud. Ja otse loomulikult hoian ma olukorral igapäevaselt ka silma peal."

 

 

 

Laadimine...Laadimine...