3 kommentaari

õpetada ja õppida

Vasta kommentaarile

Mida rohkem koolis tehakse sisulist tööd seda parem. Põhikool peaks igati lõpueksamitega hakkama saama ja seda rohkem jääb võimalust õpetada see ju peamine.

kodanik

Vasta kommentaarile

jah aga seltsimees Leesi ehk ei tea, et meie hariduse taseme köikumine kooliti on meeletu, tihti juhtub, et aastaid, kui mitte aastakümneid pukis olnud direktorit ei huvita mitte hariduse kvaliteet, vaid oma alluvate nn lojaalsus vöi siis tallalakkumine. Sellistes piskestes vallapoolkoolides teab see mandunud öpetaja peamiselt ühte - millisest kodust ja milliste vanemate öpilane on ja siit määratakse ka kogu hariduse kvaliteet. Riigieksamid hirmutasid veidi neid hallitanud öpse, aga no ega nende tulemused ju midagi seal koolis ka ei muutnud. Pedagoogo keegi vallandama ei hakka, sest öpilase "toormaterjaliga" polegi midagi paremat tahta. Eriti jube on kuulda taolistes koolides, et näe meie oma öpilane tuli kohe peale körgkooli löpetamist kodukooli tagasi öpetama- see näitab, et too öpilane sai vaid tsipa nuusutada välisöhku, et siis hakata harima koos austatud ja kallite vanuröpetajatega kolkapatriotismi sügavaid haridusvagusid. Kardan, et Leesi pole kuigi kursis taoliste Eesti tüüpkoolidega.

normaalne värk

Vasta kommentaarile

Otse loomulikult iga kool teeb oma lõpueksamid ise ja otse loomulikult iga kõrgkool teeb oma vastuvõtueksamid ise. Midas keerukat, töhe ja pikem samm. Tavaline Eesti ju saab kool hakkama ja saab kõrgkool hakkama.

Laadimine...Laadimine...