Leedu: liikumisvabadus Poola, Baltimaade vahel taastub tuleval nädalal

Liikumisvabadus Poola ja Balti riikide vahel taastub järgmisel nädalal, teatas Leedu peaminister Saulius Skvernelis reedel, vahendas BNS.

Pilt: Scanpix

Leedu: liikumisvabadus Poola, Baltimaade vahel taastub tuleval nädalal (2)

Toimetaja: Lisa Gabriela Metsala

Liikumisvabadus Poola ja Balti riikide vahel taastub järgmisel nädalal, teatas Leedu peaminister Saulius Skvernelis reedel, vahendas BNS.

"Ma rääkisin täna oma Poola kolleegi peaminister Mateusz Morawieckiga. Mul on kaks tähtsat ja head uudist. Esiteks leppisime me kokku, et Balti riikide ja Poola vaheline liikumisvabadus taastub järgmisel nädalal," ütles peaminister.

"Riikide vastutavad ministrid asuvad seda kiiresti kooskõlastama," andis Skvernelis Facebookis teada.

Praeguste reeglite järgi on Leedu elanikel lubatud riigist lahkuda, aga naastes riikidest, kus COVID-19 nakkusjuhtumeid on 100 000 elaniku kohta üle 15, tuleb neil jääda 14 päevaks eneseisolatsiooni.

Leetu saabuvatele välismaalastele kehtivad teistsugused reeglid. Kui nad tulevad riikidest, kus viimase kahe nädala jooksul on olnud 15-25 nakkusjuhtu 100 000 elaniku kohta, peavad nad jääma 14 päevaks eneseisolatsiooni.

Kui lähteriigis on nakkusjuhte vähem, ei panda tulijat Leedus karantiini.

Riikidest, kus nakatunuid on 100 000 elaniku kohta üle 25, Leetu siseneda ei lubata.

Omavahelised liikumispiirangud tühistanud Balti riigid kooskõlastavad neile nõuetele vastavate riikide nimekirja omavahel. Igal esmaspäeval avaldatakse uus nimekiri.

Tervishoiuministeerium on pannud esimesse nimekirja 27 riiki, neist 24-st tulijatel ei ole vaja kaheks nädalaks eneseisolatsiooni jääda.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...