Leht: liba-Tulikate arv on plahvatuslikult kasvanud

Praeguseni näeb vanalinna põhilistes taksopeatustes seismas liba-Tulikaid. Õige Tulika kavatseb kuu aja jooksul kohtusse pöörduda. 

Pilt: Scanpix

Leht: liba-Tulikate arv on plahvatuslikult kasvanud (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Praeguseni näeb vanalinna põhilistes taksopeatustes seismas liba-Tulikaid. Õige Tulika kavatseb kuu aja jooksul kohtusse pöörduda. 

Tulika Takso juhi Mati Saare sõnul on Tulika kaubamärki kasutavate võltstaksode arv viimase aastaga plahvatuslikult kasvanud, vahendas BNS Postimeest.

"Ametlikke kaebusi koos dispetšeritele tehtud kõnedega tuleb iga päev," rääkis Saar. Selliste kaebuste peale ei saa Tulika aga midagi teha, sest tegemist ei ole nende taksodega, vaid võõraste juhtidega, kes kasutavad Tulika logoga äravahetamiseni sarnaseid silte.

Selliseid liba-Tulikaid on liikvel olnud varemgi, kuid Saare sõnul on autode arv viimasel aastal plahvatuslikult kasvanud. Libataksode logo on muutunud Tulika omaga järjest sarnasemaks ning juhid järjest agressiivsemaks.

Ometi pole liba-Tulika odavam kui päris-Tulika. "Kui oleks odavam, siis poleks probleem nii suur, aga nende hind on mitu korda kõrgem kui Tulika oma ja sellega rikutakse meie mainet," ütles Saar.

Tulika on probleemiga pöördunud patendivoliniku Almar Sehveri poole, kes jagas juunis 27 taksole laiali märgukirja, millega teavitas neid kaubamärgi rikkumisest. Märgukirjadel oli aga väga väike mõju. Liba-Tulikate juhid ütlesid enese õigustuseks, et nende sildid ei ole Tulika omadega identsed ja seega võivad nad edasi sõita.

Sehver rääkis lehele aga, et seaduse järgi ei tohi kasutada kaubamärgi tähist, mis on sarnane registreeritud kaubamärgiga, kui see võib põhjustada tarbijas segiajamise ohtu. Sarnasust hinnatakse seejuures tunnuste kombinatsioonis: värv, kujundid ja nende asetus.

Ta lisas, et pole otsest vahet, kas järeletehtud märgil on kolm või neli ruutu, oluline on, et muud elemendid – kollane värv ja ovaal – kattuvad.

Praeguseni näeb vanalinna põhilistes taksopeatustes seismas liba-Tulikaid. Õige Tulika kavatseb kuu aja jooksul kohtusse pöörduda. Sehveri sõnul saab kohus keelata sarnase logo kasutamise ja määrata kahjutasu, mis võib ulatuda tuhandetesse eurodesse.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...