Lennusadamas peeti pühapäeval merepäästjate kutsevõistlusi

Tallinna Lennusadamas peeti pühapäeval merepäästjate kutseoskuste võistlusi.

Pilt: Pixabay

Lennusadamas peeti pühapäeval merepäästjate kutsevõistlusi

Toimetaja: Vesta Reest

Tallinna Lennusadamas peeti pühapäeval merepäästjate kutseoskuste võistlusi.

Lisaks kutsevõistlustele toimus lennusadamas mereperepäev ning huvilised said osa võtta kohapeal toimuvatest tegevustest.

Võistlus koosnes 13 ülesandest ning võistlejad pidid näitama pukseerimist, enesepäästmist, navigatsiooni, esmaabi andmist, tulekustutamist ja paljut muud. Kokku osaleb 15 võistkonda politsei- ja piirivalveametist (PPA), päästeametist ja vabatahtlikest merepäästeühingutest. 

"Mereohutuskuu raames ja Euroopa merepäeva eel korraldame ühes koostööpartneritega mereperepäeva ja merepääste kutseoskuste võistlused. Võistluse eesmärgiks on anda merepäästjatele uusi kogemusi erinevates olukordades, kus proovile pannakse nii teadmised kui ka meeskonnatöö stressiolukorras, ning loomulikult tahame välja selgitada parimate oskustega merepäästjad," lausus valmisoleku ja reageerimise büroo juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla.

Ta lisas, et päev oli täis erinevaid tegevusi. Näiteks sai Lennusadama välialal tutvuda merepäästevarustuse ja veepäästekoertega, näha sai merepääste demo ning päästeameti poolt oli kohal virtuaalreaalsus.

Laadimine...Laadimine...