Liina Oja: Savisaarest näidati ainult ühte poolt

"Kogu saade oli üles ehitatud toetudes suuresti vaid võimujanule ning pigem ebaõnnestumistele," rääkis Edgar Savisaare pikaaegne nõunik Liina Oja, et "Pealtnägija" dokumentaalist jäi välja Savisaare positiivsed omadused ning edukad projektid.

Pilt: Albert Truuväärt

Liina Oja: Savisaarest näidati ainult ühte poolt (10)

Ivo Karlep

"Kogu saade oli üles ehitatud toetudes suuresti vaid võimujanule ning pigem ebaõnnestumistele," rääkis Edgar Savisaare pikaaegne nõunik Liina Oja, et "Pealtnägija" dokumentaalist jäi välja Savisaare positiivsed omadused ning edukad projektid.

Edgar Savisaarest rääkinud "Pealtnägija" tehtud saates said sõna mitmed inimesed, nende seas ka Savisaarega tihedalt koos töötanud Liina Oja. Tema jutust jõudis aga saatesse kahjuks üsna vähe ja sellegi mõte kontekstis moonutatult. Mis siis välja jäi, mis Kärmasele ei meeldinud?

"Läksin intervjuule teadmisega, et saade tehakse Edgar Savisaarest kui persoonist ja Eestile ajalooliselt tähtsast isikust. Kirjeldasingi pea tund aega kestnud intervjuus Edgarit kui inimest. Tema suurepärast oskust vallata kõnekunsti, retoorikat, semiootikat ja psühholoogiat, võimest kuulata inimesi ja panna tähele neid asju mida teised ei märka, julgust anda noortele otsustamisvabadus ja neid toetada. Tema suurest lugemusest, Edgarist kui lustlikust ja suurepärase huumorimeelega kaaslasest nii tavaelus kui reisidel. Samas mitte teda ilustades, vaid tuues välja ka nõrkused ja keerulisemad iseloomujooned," rääkis Oja.

"Kahjuks jäeti saatesse pigem tooni andvaks intervjueeritud inimeste ütlused selle kohta, et tal on halb ja keeruline iseloom, on jonnakas ja põikpäine. Eks ta seda kõike ka on, aga see, et ühes inimeses on koos nii palju külgi, teebki temast erilise ja suure teovõimega poliitiku. Kogu saade oli üles ehitatud toetudes suuresti vaid võimujanule ning pigem ebaõnnestumistele. Edgaris on palju inimlikku soojust ja vahel ka nõrkust."

Oja lisas, et Savisaare kui ühe suurima ja populaarseima erakonna juhi, pealinna linnapea ning ministrina töötamisel ajal tehtud saavutustest saates ei räägitud. "Võiks mainida vaid mõne näite: Vabaduse väljaku korrastamine, tasuta ühistransport, koolide renoveerimine, Tallinna elanike pidev kasv, et Eestis ei tekkinud eraldi Vene parteid, riiklike ettevõtete erastamise vastu olek jne jne. Saan aru, et saatel on ajalised piirid, aga kahjuks oli tonaalsus pigem negatiivne kui objektiivne. Küllap telemehed saavad arhiivi jäänud materjalidest kunagi saateid juurde teha! Ütlen siinkohal suured tänud mind sümpaatselt intervjueerinud Anne Raistele."

10 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...