Linn tõstab lasteaiaõpetajate ja noorsootöötajate palka 12,5%

"Lasteaiaõpeajad on seda uudist kuuldes väga õnnelikud. See on hästi tore, et Tallinna lasteaiaõpetajate palk jõuab üldhariduskoolide õpetajate palkadele järele," ütles lasteaia Komeet direktor Helin Värtina.

Pilt: Albert Truuväärt

Linn tõstab lasteaiaõpetajate ja noorsootöötajate palka 12,5%

Ragne Jõerand

"Lasteaiaõpeajad on seda uudist kuuldes väga õnnelikud. See on hästi tore, et Tallinna lasteaiaõpetajate palk jõuab üldhariduskoolide õpetajate palkadele järele," ütles lasteaia Komeet direktor Helin Värtina.

Linnavalitsus esitas volikogule tänavu juba teise lisaeelarve, mis enim raha annab haridusele, teedele ning heakorrale.

Kui seni oli lasteaiaõpetajate palk kuni 800 eurot, siis tagasiulatuvalt 1. oktoobrist tõuseb see 900 euroni. Niisamuti tõuseb lasteaedade abipersonali palga väikseim palk 426 eurolt 480-ni.. 12,5% palgatõusu ootab ka lasteaedade juhte.

Lasteaia Komeet direktor Helin Värtina tunnistas Tallinna TV saates "Täna+", et pealinna lasteaedade õpetajate 12,5% palgatõus oli üllatus, mida oli aga kaua oodatud. "Väikese töötasu pärast on lasteaedadesse raske leida abipersonali ja seetõttu rõõmustan ma eelkõige nende inimeste palgatõusu üle,"  rääkis Värtina.

 

74 000 eurot puudega laste koolile

Novembrist  suureneb ka noorsootöötajate sissetulek ja 1. detsembrist tõusevad 12,5% linna huvikoolide õpetajate ja direktorite ning üldhariduskoolide tugiteenuste spetsialistide palgad.  "Noorsootöötaja väikseim töötasu tõuseb 650 eurolt 748 eurole ning noortekeskuse juhataja töötasu alammäär 844 eurolt 971 eurole," ütles abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvart rõhutas, et linn on tõstnud lasteaedade juhtide, õpetajate ja õpetajate abide palku viimased kolm aastat. Möödunud aasta 1. septembrist kasvas lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palk 12%.

Tallinna Heleni kool, kus õpivad nägemispuudega lapsed, saab linnalt õpetamiseks 74 000 eurot lisaks.  Tallinnas on erivajadustega õpilastele mõeldud koole kuus. "Anname Heleni koolile lisaraha, sest riigi toetus sellele pole piisav," selgitas Kõlvart.

 

Sotsiaalkeskusele remondiraha

Tänavad saavad lisaraha vihmavee ärajuhtimiseks ning teede puhastamiseks, lisaks lume äraveoks ja valgustuse korrastamiseks. Rohkem raha saavad ka jäätmevedu ja loomakaitse.Tondiraba jäähallile antakse raha tee rajamiseks ning Pirita spordikeskusele remondi jaoks. Tuulemaa 6 sotsiaalmajutusüksuse remondiraha suureneb 760 000-ni, mis tähendab, et veel sel aastal saab remondi jaoks korraldada riigihanke.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet, mupo, linna energiaagentuur, arengu- ja koolituskeskus ning linna vee-ettevõtjate järelevalve SA saavad enda käsutusse kontoriruumid Paldiski mnt 48a.

4,1 miljoni euro suuruse lisaeelarve jaoks tuli raha tulumaksust, parkimistasust, reklaamimaksust ja mitmesugustest toetustest.

Laadimine...Laadimine...