Linn võtab Birgitiinide Orduga koostööleppe ettevalmistamiseks aega juurde

"Meie jaoks on oluline, et see koostöö jätkuks ja Pirita kloostri sümboolne ajalooline roll oleks väärikalt esitletud," märkis linnapea Mihhail Kõlvart. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Linn võtab Birgitiinide Orduga koostööleppe ettevalmistamiseks aega juurde

Toimetaja: Sandra Lepik

"Meie jaoks on oluline, et see koostöö jätkuks ja Pirita kloostri sümboolne ajalooline roll oleks väärikalt esitletud," märkis linnapea Mihhail Kõlvart. 

Linnapea Mihhail Kõlvart ja Pühima Päästja Püha Birgitta Ordu Eestis Ema Vimala arutasid kohtumisel kloostri ja linna koostöölepingu jätkamist. Edasiste sammude läbiarutamiseks võetakse kaks kuud aega ja seni jätkab klooster varemete haldamist ise.
 
Linnapea sõnul on Tallinna ja Pirita kloostri suhted olnud läbi aegade väga head. "Meie jaoks on oluline, et see koostöö jätkuks ja Pirita kloostri sümboolne ajalooline roll oleks väärikalt esitletud. Seetõttu leppisime Ema Vimalaga kokku, et enne juriidilistest ja finantsilistest aspektidest rääkimist arutame läbi sisu ja kloostri ootused," ütles Kõlvart.
 
Esmalt paneb ordu kokku oma kontseptuaalse arusaama, kuidas peaks olema tagatud Pühima Päästja Püha Birgitta Ordu Eestis sümboolne ajalooline osalus, missugused võimalused peaksid olema ordu jaoks tagatud ning kuidas peaks linn kloostrit toetama. Seejärel arutavad linna ja Birgitiinide Ordu esindajad need ettepanekud läbi, misjärel hakatakse ette valmistama uut koostöölepingut Pirita kloostri ja Tallinna vahel. Seni jätkub kloostri varemete haldamine senisel viisil.
 
Kohtumisel anti linnapeale üle kloostri tänuplaat möödunud aastal Pirita kloostri küttesüsteemi remondi toetuse eest.
 
2001. aastast 2016. aastani oli Pirita kloostri varemete haldaja Pirita linnaosavalitsusega sõlmitud koostöölepingu alusel Pühima Päästja Püha Birgitta Ordu Eestis. Praegu kehtivat lepingut linna ja ordu vahel ei ole. Linnaosavalitsus algatas orduga lepingu uuendamise protsessi, kuid selle käigus tekkis kogukonnal küsimusi, kas ka edaspidi on kloostri huvid võimalikult hästi tagatud.
 
Pirita linnaosa valitsuse eesmärk on Pirita olulist sümbolit avada senisest enam linnarahvale ja tuua varemetesse rohkem kultuurisündmusi ning õuesõppe võimalusi. Ühtlasi oli kavas võtta linna kohustuseks kloostri varemate korrastamine ja territooriumi eest hoolitsemine.
Laadimine...Laadimine...