Linna õppeasutuste transpordikulud Aegna Loodusmajja hüvitab linn

Tänasest saab esitada Tallinna linnale taotlusi Aegna Loodusmaja teenuste kasutamiseks uuel hooajal. Aegna Loodusmaja teenuste kasutamine Tallinna lastele on tasuta.

Pilt: Scanpix
Haridus Tallinn

Linna õppeasutuste transpordikulud Aegna Loodusmajja hüvitab linn

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Tänasest saab esitada Tallinna linnale taotlusi Aegna Loodusmaja teenuste kasutamiseks uuel hooajal. Aegna Loodusmaja teenuste kasutamine Tallinna lastele on tasuta.

Tänavu võivad Tallinna õppeasutused ja Tallinna laste keskkonnaharidusega tegelevad vabaühendused taotleda veetranspordi kulude hüvitamist sõidul mandrilt Aegna saarele ja tagasi.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova kutsub õppeasutusi võimalust kasutama. "Aegna, Tallinna ainus saar, on oma mitmekesise ja liigirikka loodusega suurepärane koht õuesõppe tundide läbiviimiseks. Lisaks on saarele rajatud õpperada looduses liikumiseks koos viitade ja loodust tutvustavate infotahvlitega," nentis Izmailova. Ta lisas, et õuesõppel ja kontaktil loodusega on oluline roll keskkonnateadlikkuse tõstmisel. "Kui inimesel tekib juba lapseeas arusaam looduse toimimisest, siis oskab ta end ümbritsevat keskkonda väärtustada ja hoida," sõnas  Izmailova.

Tallinna ainuke saar asub linna kaldalt 14 km kaugusel. Mitmed inimtekkelised vaatamisväärsused nagu kivilabürint ja sõjalised ehitised on jäänukid saare salapärasest ajaloost. Saart katavad erinevat tüüpi metsad, kus on kaunis lihtne ära eksida, sest kõik teed viivad lõpuks mereranda.

Oma soovist kasutada Aegna Loodusmaja teenuseid saavad õppeasutused ja keskkonnahariduslike laagreid korraldavad vabaühendused teada anda alates 15. märtsist 2019. aastal kella 9-st Tallinna linna veebilehe kaudu siin, kus on leitavad ka õppeprogrammide kirjeldused.

Alates 2008. aastast, mil avati Aegna loodusmaja, on see pakkunud paljudele loodushuvilistele õppekava toetavat loodusõpet. 1.maist kuni 30.septembrini kestva hooaja jooksul korraldatakse Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel Tallinna lasteaedadele, üldhariduskoolidele ja teistele loodushuvilistele õpperetki, praktilist õuesõpet, looduslaagreid. Aegna Loodusmaja pakub 11 erinevat keskkonnahariduslikku õppeprogrammi. Sel aastal lisandus uus õppeprogramm „Matkasõber“.

Tallinna lasteaiad ja koolid ning Tallinna laste looduslaagrite korraldajad saavad kasutada Aegna Loodusmaja teenuseid tasuta. Sellest hooajast on võimalik taotleda Tallinna Keskkonnaametilt veetranspordi hüvitamise toetust.

Laadimine...Laadimine...