Linna terviserajad ootavad teisipäeviti orienteeruma

Aprillist ootavad linna terviserajad teisipäeviti orienteeruma ja kolmapäeviti jooksma, Pirital aga saavad spordihuvilised juba praegu harjutada liuvälja alt välja sulanud tenniseväljakutel.

Pilt: Scanpix

Linna terviserajad ootavad teisipäeviti orienteeruma

Kai Maran

Aprillist ootavad linna terviserajad teisipäeviti orienteeruma ja kolmapäeviti jooksma, Pirital aga saavad spordihuvilised juba praegu harjutada liuvälja alt välja sulanud tenniseväljakutel.

"Kui ilm lubab, saab meie kahel kõva kattega tenniseväljakul juba trenni teha," ütles Pirita spordikeskuse direktor Aavo Aunroos. "Alustame oma esimest täispikka suvehooaega. Mullu juulis valminud tenniseväljakud leidsid juba suve lõpus kindlad harrastajad. Rahvusvahelise tasemega väljakul on ka harjutussein, kus treenida."

Tenniseväljakud asuvad Pirita uue tervisesepordi maja kõrval aadressil Rummu tee 3, kus on ka väljakute kassa, riietus- ja pesemisruumid ning reketite ja pallide laenutus. Kepikõndijaid, jalutajaid ja jooksjaid ootavad Pirital valgustatud terviserajad velodroomi ja Lükati silla vahelisel alal ning Kloostrimetsas. Tasuta terviserajad on linlaste tarvis ka Järvel, Nõmmel ja Harku metsas.

Liigu kõikjal üle linna!

"Väga populaarseks on tervisesportlaste seas saanud ka Lillepi park, kus asfaltringil treenimise tarvis saab meilt ka rullsuuski ja –uiske laenutada," lausus Aunroos. "Pirita velodroomi kunstmurukattega staadionil aga saab juba jalgpalli mängida. Peagi lüüakse velodroomi lähedal Rummu tee alla tuleva 91 meetri pikkuse tunneli ehituseks kopp maasse. Maa alla jääb sellest 20 meetrit, ülejäänud osa on tunnelisse sisse- ja väljasõiduks."

Tunnel aitab tervisesportlastel turvaliselt teisele poole Rummu teed saada. "Tunnel on võimalikult lauge, et saaks rattal või rulluiskudel sellest läbi sõita," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder. "Spordisõbrad saavad tunnelist rõõmu tunda juba selle aasta sügisel."

Loodusehuvilisi tervisesportlasi ootab sel suvehooajal linna rohealadel ka mitukümmend terviseteisipäeva.

"Terviseteisipäevakud sobivad igale eale koolieelikutest eakateni," ütles MTÜ Orienteerumisklubi Nõmme juhatuse esimees Kaido Nurja. "Rajad on eri raskusastmes, koolieelikutele pakume tasuta 300-600 meetri pikkust tillurada."

Nurja sõnul on orienteerumine emotsionaalne spordiala ja looduses liikumine toob juurde keskkonnasõbralikke linnaelanikke. "Igaüks võib liikuda oma tempos, saab rahulikult loodust vaadelda ega pea tormama," rääkis Nurja. "Meil on juba välja kujunenud oma kindel 250-liikmeline rühm, kes iga ilmaga kohale tuleb. Ilusa ilmaga aga ootame osalejaid poole tuhande ringis."

Tervisejooksjad Kadriorgu

Üritused toimuvad aprillist septembrini 24 korda äärelinnades ja linna lähiümbruses. "Kevadhooaja esimene terviseteisipäev tuleb 7. aprillil Liival, orienteerumisraja tähistus algab Kalmistu teelt," mainis Nurja. "Aprilli järgmised teisipäevakud ootavad ees Kloostrimetsas, Hiiul ja Nõmmel Tähetorni juures. Hooaja parimaid ootavad auhinnad."

Terviseteisipäevakud on osa "Tallinn liigub!" programmist, millest ligi kolmveerand ongi sariüritused. Nii ka kolmapäevane Stamina tervisejooksu sari, kus tänavu liituvad seni kahe eraldi sarjana toimunud Tervisejooksu sari ja Tervisekõnni sari.

Uuenenud sarjas Tervisejooks ja –kõnd on sel aastal 21 etappi ning joosta või kõndida saab kolmapäeviti ja neljapäeviti, üks etapp toimub kahel päeval – kolmapäeval on jooksutund, neljapäeval aga rõhk kepikõnnil. Sarja esimene etapp toimub 15. aprillil Kadriorus ja 16. aprillil vabaõhumuuseumis, osalema on oodatud 4-5-liikmelised tiimid ja ka üksikosalejad.

"Tallinn liigub!" üritustega saab tutvuda aadressil www.tallinn.ee/est/sport/Tallinn-Liigub.

Laadimine...Laadimine...