Linna tööstuspargid pakuvad firmadele mugavat tootmispaika

"Kuuli tänava vabrik Tondiraba tööstuspargis on meie suurim tootmisettevõte, kus valmivad väga kvaliteetsed tooted," kiitis Baltika juht Meelis Milder linna pakutavat tööstuslinnakut. "Asukoht on enamiku meie töötajate jaoks hea."

Pilt: Scanpix

Linna tööstuspargid pakuvad firmadele mugavat tootmispaika

Ivo Karlep

"Kuuli tänava vabrik Tondiraba tööstuspargis on meie suurim tootmisettevõte, kus valmivad väga kvaliteetsed tooted," kiitis Baltika juht Meelis Milder linna pakutavat tööstuslinnakut. "Asukoht on enamiku meie töötajate jaoks hea."

Tuntud rõivavalmistaja Baltika viis oma õmblustsehhid juba aastate eest Tondiraba tööstusparki. "Meie kogemus Tallinna tööstuspargist on positiivne," ütles Baltika Grupi juht Meelis Milder (pildil). "Asukoht on enamiku meie töötajate jaoks hea. Baltikal on Tondirabal kaks olulist allüksust, seal asuvad meie logistikakeskus ja tootmisettevõtte Baltika Tailor peatehas."


Puhas ja ilus


Milderi sõnul töötab neis kahes ettevõttes 280 inimest, sealsamas juhitakse ka kaht õmblustööstust. "Logistikakeskus täidab meie ärimudelis olulist rolli, sest kõik Baltika ja meie partnerite tehastes toodetu tuuakse üle maailma sinna kokku, kontrollitakse toodete kvaliteeti ja valmistatakse need ette müügiks. Viimastel aastatel on  Lasnamäele lisandunud kiiresti kasvava e-kaubanduse logistikaga tegelemine. Kuuli tänava tootmisüksus Tondiraba tööstuspargis on ühtlasi Baltika Grupi suurim tootmisettevõte, kus valmivad väga kvaliteetsed tooted."


Kokku pakub linn ettevõtjatele praegu võimalust tegutseda kolmes tööstuspargis, mis asuvad Tondirabal, Betooni tänaval ja Suur-Sõjamäel. Laitmatust tootmiskultuurist kõneleb kõigis kolmes pargis valitsev heakord, mis teeb silmad ette nii mõnelegi lähedal asuvale elamurajoonile. "Meie loome ettevõtetele soodsad tingimused nii, et ettevõtjad saavad ilma suuremate asjaajamisteta projekteerida ja ehitada endale sobivad tootmishooned," rääkis linna tootmislinnakuid koondava Tallinna Tööstusparkide AS-i juht Ivar Lindpere. "Koostame detailplaneeringud, ehitame välja teed ja tehnovõrgud iga ettevõtte maa-ala piirini. See on firmadele suur võit, kui saab tülika ettevalmistuse vahele jätta."


Roheline eeskuju teistele


Linn valmistab ette uute tööstusparkide rajamist Paljassaarde ja Punasele tänavale. AS Tallinna Tööstuspargid rajab lisaks Paldiski mnt 48a büroohoonele päikesepaneelidel töötava elektrijaama, mis katab 25% hoone elektrienergiavajadusest.


"Meie tööstusparkides on igasuguse tegevusalaga ettevõtteid, siin on tootmine, teenindus ja logistika, kusjuures tootmine ise juba jaguneb mitmete harude vahel," selgitas Lindpere. "Näiteks õmblustööstus, mida esindab Baltika kontsern, aga ka välismaisel kapitalil põhinevad, väga eesrindlikku tehnoloogiat kasutavad firmad. Nad kõik on rahul just sellega, et nende ettevõte asuks nagu kesklinnas, igale poole sõitmiseks kulub suhteliselt vähe aega."


Ettevõtted asuvad tööstuspargis üksteise kõrval. Baltika üleaedseteks Tondirabas on Selveri köök ja logistikaüksus, veidi eemal aga algavad Eestis tegutseva Soome tehnoloogiaettevõtte Ensto valdused. Teatavasti algatas Ensto mõni aeg tagasi kontori keskkonnasõbralikumaks muutmise projekti, mille edukaks elluviimiseks moodustas suisa eraldi Green Office’i meeskonna. Firma optimeeris tootmist, hakkas veelgi edukamalt säästma elektrit ja taaskasutama jäätmeid. Elektriseadmeid ja -tarvikuid tootev Ensto Ensek pälvis kaks aastat tagasi suisa esikoha aasta keskkonnasõbralikuma ettevõtte konkursil. "Koostasime juhised, mida on võimalik kasutada kõigis Ensto kontorites, mis asuvad eri riikides," selgitas Ensto Enseki keskkonnaspetsialist Tiiu Paavel.


Lähedal lennujaam ja sadam


Lindpere sõnul meeldivad linna tööstuspargid ettevõtetele ka hea asukoha pärast. "Asume ju Peterburi tee ja Tallinna ringtee liiklussõlme läheduses, logistiliselt igatepidi soodsas kohas,"  lausus ta. "Tallinna kesklinn, lennujaam ja põhimaanteed jäävad kõik kümneminutilise sõiduteekonna kaugusele. Meie tööstusparkidest pole kaugel Tallinna ja Muuga sadam. Tööstusparkide juurde pääseb hästi kauba- ja sõiduautoga. Samuti on Peterburi teel hea bussiühendus lähedal asuva Lasnamäe elurajooniga ja ka linna keskusega."


Kellel on huvi tööstusparkides tegutsemise vastu, saab pakutavaga tutvuda aadressil www.ltp.ee . AS Tallinna Tööstuspargid leiab uusi tegutsejaid arenduskonkursside kaudu. Arendajal on õigus pärast tootmishoonete valmimist ka selle maatükk välja osta.
Lisaks tööstusparkidele haldab AS Tallinna Tööstuspargid parklaid Vabaduse väljaku all ning Väike Rannavärav 6.

Laadimine...Laadimine...