Linnamuuseum näitab Langebrauni imelisi portselannõusid

Esmakordselt on avalikult eksponeeritud teadaolevalt maailma suurim Langebrauni erakollektsioon. Näitus on avatud kuni 12. jaanuarini 2020.

Pilt: Meeli Küttim, Tallinna Linnamuuseum.

Linnamuuseum näitab Langebrauni imelisi portselannõusid

Toimetaja: Sandra Lepik

Esmakordselt on avalikult eksponeeritud teadaolevalt maailma suurim Langebrauni erakollektsioon. Näitus on avatud kuni 12. jaanuarini 2020.

Tallinna Linnamuuseumis on avatud näitus "KOGU JA LUGU: Langebraun Priidu Nõmme erakogus". 

Näitus tutvustab üht erakordsemat Nikolai Langebrauni portselani erakogu – Priidu Nõmme kollektsiooni, kus leidub tuhandeid Langebrauni märki kandvaid nõusid. Ülevaate saab Nikolai Langebrauni Portselani Dekoreerimise Tööstuse ajaloost ja mitmekesisest toodangust kogu selle vormi ja dekoori lummavas mitmekesisuses, alates laiatarbekaubana dekoreeritud arginõudest kuni professionaalsete kunstnike käsimaalitehnikas serviisideni. Olulisele kohale tõusevad näitusel kogu kujunemisega seonduvad lood – veidi anekdootlikest episoodidest kuni traagilisemateni.

Nikolai Langebraun (1877–1960) on tuntuim nimi Eesti portselani dekoreerimise ajaloos. 1920.–1930. aastatel Tallinnas tegutsenud portselanitööstuses dekoreeritud esemeid leidub Eesti kodudes praegugi. Need on osa perekonnalugudest, kandnud läbi okupatsiooniaastate "kuldse Eesti aja" hõngu ja muutunud kollektsionääride hulgas ihaldatud kogumisobjektiks.

Kuraator: Anne Ruussaar
Kujundaja: Mari Kurismaa
Graafiline kujundaja: Mari Kaljuste

Näitus on Tallinna Linnamuuseumis (Vene 17) avatud 20. veebruarist 2019 kuni 12. jaanuarini 2020.

Näituse publikuprogramm täiendab näitust loengute ja tellitavate üritustega ning pakub äratundmisrõõmu ja elamusi igas eas külastajale. 

Kevadhooajal on Linnamuuseumis kavas:
12. märts: Anne Ruussaare loeng "Nikolai Langebrauni portselanitööstuse ajalugu
9. aprill: Vestlusõhtu Anne Ruussaare ja Priidu Nõmmega: "Langebraun kodus ja muuseumis"
23. aprill: Anne Ruussaare töötuba: "Kuidas leida Langebrauni"

Palume registreerida nendele SIIN

Laadimine...Laadimine...