Linnaosavanem: Kristiine suvine ürituste kava on mitmekülgne

Kristiine linnaosa tunnuslause „Aed linna südames" viitab, just seal on mõnus suvel aega veeta.

Pilt: Scanpix

Linnaosavanem: Kristiine suvine ürituste kava on mitmekülgne

Toimetaja: Vesta Reest

Kristiine linnaosa tunnuslause „Aed linna südames" viitab, just seal on mõnus suvel aega veeta.

Avatud on mänguväljakud ja spordiplatsid ning Kristiine esinduspargis Löwenruh's mängib muusika. Just Löwenruh’ park väärib eraldi tähelepanu. Sellel endisel suvemõisal on pikk ja huvitav ajalugu. 18. sajandi lõpus asus siin kümblus-ja raviasutus koos restorani ja tantsusaaliga, mis oli linlaste hulgas niivõrd populaarne, et vanalinna ja Löwenruh' vahet sõitsid kindlatel kellaaegadel regulaarselt voorimehed. Ajad muutusid ja elu mõisas hääbus, kuid kuna park on korrastatud, siis on see jälle rahva seas armastatud puhkekohaks saanud.

Pargi arendamine on pidev protsess. Linnaosavalitsus tegeleb sellega jätkuvalt ja tahab koos Kristiinelastega teha Löwenruh' veelgi kenamaks. "Eelmisel kevadel rajasime pargi lähedusse parkla ning inimestele mugavamaks liikumiseks uue silla, mis sarnaneb vana sillaga. Omaaegse suvemõisa peahoone on ammu hävinenud, aga midagi on ka säilinud: kivisild, jääkelder ja tallihoone ning Kristiine maamärgina kõigile tuttav kivist lõvi," rääkis linnaosavanem Jaanus Riibe.

Ta lisas, et just suvi on aeg, mil Kristiines toimub igal nädalal mõni mõnus üritus.

"Neid korraldades oleme pidanud silmas kõiki inimesi: pere pisematele pühapäevased lastehommikud, noortele Kristiine Rockfestival ja hingelt noortele kolmapäevaõhtused suvekontserdid," täpsustas Riibe.

Veel on Kristiines tulemas suur hulk üritusi: jaanituli, laadad, Veneetsia karneval, Kuninganna Kristina päev, rahvajooks, välitreeningud jt.

Juba eesootaval nädalavahetusel, 25. mail toimub Löwenruh's (Mustamäe tee 59a) kell 10 - 16 traditsiooniline kevadlaat. Pargi saarel kell 13 algaval Veneetsia karnevalil ei jää kostüümid ja maskid sugugi alla selle ürituse algupärandile.

Laadimine...Laadimine...