Loengusari taaniaegsetest gildidest ja pitseritest

Harju tänava vaade Tallinna esimestest sajanditest on valminud Linnamuuseumi näituseks "Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi".

 

Pilt: Rekonstruktsioon: Jana Ratas
Ajalugu

Loengusari taaniaegsetest gildidest ja pitseritest

Toimetaja: Toomas Raag

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 18.00 räägib ajaloolane ja kunstiteadlane Anu Mänd Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis taaniaegsetest gildidest ja pitseritest.

Läbi sügishooaja toimub Neitsitorni lektooriumis Tallinna juubeliaastat tähistav loengusari "Kuidas Tallinn alguse sai?", milles räägitakse linna tekkest ja arengust.

Pikka aega arvati, et araabia geograaf al-Idrisi on tähistanud meie linna juba 1154. aastal oma maailmakaardil. See lugu on aga tänaseks arvatud pigem muinaslugude kilda. Kindlam linnaehitusprojekt sai aga alguse 1219 Taani kuningas Valdemar II sõjakäigust alates. Millised on ajaloolastele teadaolevad faktid selle aja kohta ja milliseid järeldusi annab nende põhjal teha? 

Selleteemalised tuumakad lood hargnevad lahti Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi Neitsitorni lektooriumis sügishooaja loengusarjas "Kuidas Tallinn alguse sai?".

Kõnelejaiks on oma ala parimad asjatundjad – ajaloolased ja arheoloogid: Marika Mägi, Kersti Markus, Anu Mänd ja Tiina Kala.

17. oktoober, Anu Mänd:
"Taaniaegsetest gildidest ja pitseritest"

Registreeri loengule SIIT

14. november, Tiina Kala:
"Usk enne ja pärast Taani vallutust"

Registreeri loengule SIIT

Loengutel osalemine muuseumipiletiga, 6 €/4 €

NB! Soovitame tulla kohale varem, et vaadata näitust "Dannebrog ja Eesti 1219–2019" ning nautida vaadet Neitsitorni kohvikus.

Loengutest lähemalt loe SIIT

Laadimine...Laadimine...