9 kommentaari

globalismus likvideerida

Vasta kommentaarile

Vast rahvusvaheline jagamismajandus likvideerida ja kõik iga riigi kontrolli alla. Ja jäävad siis ära kõiksugu schwarts-sorosed, punahiinlased, viirused ja nahkhiired - igal riigil oma kord näituseks Eestil omad piirangud ja USA-l oma seadused. Kogu globalismus kui rahvusvaheline nähtus likvideerida majutuse jagamine, sõidujagamine, pakkide jagamine. Ei mingit internatsionaali trotskismust. Kang vahele. Kuid esmalt omanik hoolitsegu oma külaliste prügi eest ja trepikoja koristatamise eest - kui korteris rohkem rahvast siis otse loomulikult tuleb ka rohkem tasuda nii prügi ja koristamise eest kas keeruline väljarehkendada. Ja siis klaarib schwarts-soroste globalistidega milline mõnu Palestiina kõrbe muuta õitsvaks aiaks.

analüüs

Vasta kommentaarile

Olen pikaajalise korteriühistu juhatuse liikmena tähele pannud, et suurem probleem on pikaajaliste(kuni aastaste) üürnikega. Nemad kipuvad käituma "omanikena" ja enda kultuurilisi eripärasid peale suruma. Probleem on uutele inimestele selgitamises, kuidas majas käituda. Seda ei saa teha jõu positsioonilt. Lühiajalise üürniku probleem on oskamatus kasutada prügimaja võtit ja jätta prügi ukse taha. Kõne korteri omanikule lahendab tavaliselt lühiajaliste üürnike teadmatuse (nemad saavad toimiva käsu hostilt mitte ennast täis korteriühistu juhatuse liikmelt).

linnakodanik

Vasta kommentaarile

Siis lahendage see vanalinnas ära. Miks see teisi linna kinnisvara omanikke peab puudutama? Artikkel näitab selgelt, et küsimus on selles kuidas kortereid ostetakse ja naabreid valitakse (või jäetakse eeltöö tegemata), mitte selles kuidas kogu linna reguleerima hakata. Ettevõtjal häbi pole sotsialistlike loosungite levitamise osas, mis puudutavad ca 10+ tuhandet väikeettevõtjaid linnas? Ei ühtki toimivat lahendust, ainult hüsteeria.

kodude omanikud Tallinna asumites

Vasta kommentaarile

Täname linnapead õiglase algatuse eest. Ajutised üürnikud ei pea kortermajade pinda koduks ja ei hoia puhtust ega korda ning üürileandjad ("vereimejad") on võimaldanud neile piiramatud õigused teiste arvelt. Toetame algatust, et üürileandjaid kontrolliksid Maksuamet, Terviseamet, Päästeamet, Politseiamet jt. Päästeamet peaks sagedamini kontrollima kortermajade trepikodasid, kus ajutised üürnikud vastutustundetult loobivad ja ladustavad oma asju. Linnavalitus ja Päästeamet peaks andma haldus-koristusfirmadele loa ja käsu kõik koridorides vedeleva visata prügikonteineritesse iga päev. Toetame ja ootame regulatsiooni.

prügi ja koristamine

Vasta kommentaarile

Loomulikult on ühe või kahe külaliskorteri või siis nüüdispruugis jagamiskorteri puhul võimalik inimlik mõistmine vastastikune lahendus - kui seda vastastikust muidugi tegelt on. Kuid kuidas lahendada prügiga külaliskorter prügitab tunduvalt enam? Ja mida arvavad omanikud soostuvad teiste eest maksma? Ja ühisruumi trepikoja ja õue ja majaesise koristamine? Omanike arvamus? Kuid kui antud majas vaid jagamiskorterid? Sisuliselt tegu mini hostelite või siis mini võõrastemajade kogumina? Ja juhumisi sekka ka tavakorteriomanik? Vast viirus momendiks veidi olukorda pehmendab kuid mis edasi? Kas üleüldine turismindus jätkub paljud ju tahaksid teat tulu teenida mõni vist lausa jääb sissetulekuta Itaalias ja Hispaanias tohutu mure tegelt? Vast Greta ja Kristin suudavad üleüldise lennukeelu kehtestada Euroopas totaalse koos kõigi visside tapamajja saatmisega kliima nõuab mis parata. Elik Euroopa lennuvaba totaalselt ja lendamine siis vaid chinade, indusside ja neegerrahvaste õigus muudkui paarutagu oma Chinas, Hindustanis ja Neegerstanis seal ju nn kliimat põle nii või. Euroopas lennukeeld totaalne elik midagi hakkab kujunema kõik rahulik ja vaikus. Lootus seega Gretal ja Kristinil kuid kas tublid tüdrikud veavad välja? Ja mis saab autudega, omnibusedega mõni tahab vast raudteega vahemaid läbida visiteerida Euroopas külaliskorteris kuid maksta prügi ja koristamise eest? Tundub vähemalt igavlema Tallinna linnavõim ja personaalselt Mihhail Kõlvart ei pea ei õnnestu kohe mitte kuidagi. Seega sotid selgeks prügi ja trepikodadega.

Jah,

Vasta kommentaarile

väga mitmes maailma linnas (s.h. Los Angeles, New York, Amsterdam, Pariis, Barcelona jt.) on juba rakendatud piiranguid. On linnu, kus nõutakse eriluba, on piiratud üüripäevade arvu jne.
Probleemiks linnadele ei ole mitte ainult teiste majaelanike rahu häirimine, vaid ka üürituru rikkumine. Kohalikud elanikud ei saa enam endale kortereid üürida, kuna hind on ebamõistlikult kõrge ja korterid on pikaajalise üürituru jaoks kadunud.

tõsine lugu igati

Vasta kommentaarile

Ville Jehe tõstatab igati tõsise mure ilmselt Vanalinnas ka maju mis vaid majutusteenust osutavad mini hostell või siis mini võõrastemaja. Täpselt sama mure Pariisis ja linnavõim üritab lahendada.

sama

Vasta kommentaarile

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/vanalinna-seltsi-esindaja-luhimajutus-muudab-kortermajad-hotellideks-ma-pooldan-seda-et-see-valdkond-saab-reguleeritud?id=90019629&com=1

lisaja

Vasta kommentaarile

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/korteriuhistud-kinnitavad-luhiajalised-uurikorterid-tekitavad-korteriuhistutes-probleeme?id=90013163

https://majandus24.postimees.ee/6984018/kolvart-soovib-kulaliskorteritele-litsentsinoude-kehtestamist?_ga=2.132271180.338982022.1590600482-1719046557.1589639412

Laadimine...Laadimine...