Maailmakoristuspäev sai Pariisis UNESCO-Jaapani haridusauhinna

Rahvusvahelise ekspertžürii hinnangul on Eestist alguse saanud projekt inspiratsiooniks teistele muutustele suunatud ja kestlikku arengut toetavatele algatustele.

Pilt: Scanpix
Välismaa Eesti

Maailmakoristuspäev sai Pariisis UNESCO-Jaapani haridusauhinna (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Rahvusvahelise ekspertžürii hinnangul on Eestist alguse saanud projekt inspiratsiooniks teistele muutustele suunatud ja kestlikku arengut toetavatele algatustele.

Maailmakoristuspäeva esindajatele anti ÜRO kultuuriorganisatsiooni UNESCO peakontoris Pariisis üle UNESCO-Jaapani kestlikku arengut toetava hariduse auhind, teatas ÜRO agentuuri Eesti rahvuslik komisjon pressiteates BNS-ile.

Auhinna võtsid vastu Teeme Ära juhataja Eva Truuverk ja partnerlussuhete juht Merili Vares, seisis teates.

Truuverki sõnul on auhind väga suur tunnustus kogu maailmakoristuspäeva ettevalmistanud meeskonnale, teatas UNESCO Eesti rahvuslik komisjon.

"Tegemist on esimese suure rahvusvahelise auhinnaga, mille maailmakoristuspäev on pälvinud," ütles Truuverk. Varese sõnul on selleaastane maailmakoristuspäev aastate pikkuse suure töö tulemus ja juhitud mõtlemisest, et muutuste loomiseks peame ise tegutsema.

Rahvusvahelise ekspertžürii hinnangul on Eestist alguse saanud projekt inspiratsiooniks teistele muutustele suunatud ja kestlikku arengut toetavatele algatustele. Žürii tõstis eriliselt esile maailmakoristuspäeva ülemaailmset dimensiooni ning "õpime-läbi-tegutsemise" lähenemist.

Teeme Ära on Maailmakoristuspäeva ja Keep It Clean projektidega üks kolmest 2018. a auhinna laureaadist. Teised kaks UNESCO-Jaapani auhinna võitjat on Namib Desert Environmental Education Trust (NaDEET) Namiibiast ja Kalabia Foundation (YaKln) Indoneesiast. Kõik kolm laureaati said 50 000 dollari suuruse autasu.

Lisaks tseremooniale osalevad võitjad kahe päeva vältel UNESCO peakorteris toimuvatel haridusalastel aruteludel ja kohtumistel, kus neil on võimalus huvilistele oma tegevusi ja programmi tutvustada. Samuti korraldab Jaapani valitsus laureaatide auks piduliku vastuvõtu.

UNESCO-Jaapani kestlikku arengut toetava hariduse auhinnaga tõstetakse esile silmapaistvaid ja üleilmseid muutusi loovaid hariduslikke projekte ja programme, mis ühendavad uuenduslikul moel kestliku arengu majanduslikud, ühiskondlikud ja keskkondlikud dimensioonid. Auhinda antakse välja 2015. aastast ning seda rahastab Jaapani valitsus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...