Maailmakoristuspäeval puhastatakse Pirita jõge

Kogunemine laupäeval, 19. septembril kell 10 Pirita jõe suudmes Pirita aerutamisklubi lähistel.

Pilt: Pirita LOV
Keskkond

Maailmakoristuspäeval puhastatakse Pirita jõge

Toimetaja: Toomas Raag

Kogunemine laupäeval, 19. septembril kell 10 Pirita jõe suudmes Pirita aerutamisklubi lähistel.

“Sel aastal keskendub Maailmakoristuspäev väikeprügile nagu suitsukonid, pudelikorgid, kiletükid, klaasikillud. Väikeprügi on ohtlikumgi kui näiteks “diivan metsas”, sest me sageli ei pane seda tähele. Väikeprügi on ohtlik nii inimestele, loomadele kui ka lindudele ja seda eriti veekogudes. See on põhjus, miks Maailmakoristuspäeval puhastame Pirita jõge,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta lisas, et Pirita jõe kaldaid on prahist roogitud igal kevadel, nii ka tänavu ning jõe suudmeala on sel aastal kaks korda koristatud ka pilliroo lõikamise käigus. “Aga kahjuks leiab ikka prügi nii jõe kallastelt kui ka veest taimede vahelt. Just väikeprügi lähemegi laupäeva hommikul Pirita jõelt ja jõe kallastelt kokku korjama ja kutsume liituma kõiki, kes hoolivad puhtast Piritast ja Pirita jõest,” kutsus linnaosavanem, kes ka ise homme jõge koristama läheb.

Tänavu kasutatakse jõe koristamisel kajakke, mis lihtsustavad prügi kogumist jõest ja kaldaäärsetelt aladelt.

Kogunemine laupäeval, 19. septembril, kell 10 Pirita jõe suudmes, Pirita aerutamisklubi lähistel (Rummu tee 3). Kogunemiskohal jagatakse osalejatele prügikotid, kindad, prügikorjamise tarvikud, päästevestid, aerud ja muu vajalik.

Osalejatel on võimalus minna kajakiga vee peale jõeääri koristama või jalgsi jõeümbrust koristama. Kajakke pannakse välja 20 (ühe kajaki peale mahub 2 täiskasvanut + soovi korral üks laps) ning nendega vee peale minek toimub põhimõttel – kes ees, see mees.

Osalejatel palume selga panna ilmale ja eesmärgile sobivad mugavad riided, vajadusel ka vihmakeep. Ürituse orienteeruv lõpp on kell 14.

Rohkem infot: marian@taheoutdoors.com, tel 5781 0729.

 

 

Laadimine...Laadimine...