Madison Brüsseli rändekulutustest: tegu on kahepalgelise liiduga

Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnul on Euroopa Kontrollikoja kriitika Brüsseli rändekulutustele tähendusrikas.

Pilt: Scanpix

Madison Brüsseli rändekulutustest: tegu on kahepalgelise liiduga (1)

Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnul on Euroopa Kontrollikoja kriitika Brüsseli rändekulutustele tähendusrikas.

"Euroopa Kontrollikoja audit on väga tähendusrikas, mis näitab väga täpselt ära, millisel tööpõhimõttel töötab Euroopa Komisjon: järgige meie käske, direktiive ja määruseid, mitte meie tegusid," kirjutas Madison suhtlusvõrgustikus Facebook. "Kui Euroopa Liidu liikmesriik juhtub rikkuma mingit eelarvenõuet või jätab tähtajal vastu võtmata direktiive, alustatakse menetlust, mis tihti lõppeb trahviga. Kui aga tegemist on Euroopa Komisjoni enda tegevusega, siis pole vahet, kuhu ja millele kulutatakse sadu miljoneid eurosid."

Madison tsiteeris raportit, mille kohaselt ei taha Euroopa Komisjon ega liikmesriigid mõõdetavaid eesmärke, liiatigi on tegemist poliitikaga, millel puudub strateegia.

"Meil on üldised eesmärgid ning poliitika, mis lihtsalt tegeleb selle prioriteediga, mis parasjagu esile kerkib," seisab Madisoni tsiteeritavas raportis.

"Seega tegemist on kahepalgelise liiduga, kus ühele on reeglid ülimuslikumad kui teisele," selgitas Madison enda Facebooki seinal. "Enim võidab sellest muidugi Euroopa Liidu bürokraatiamasin, kus iga mutrike üritab tõestada enda õigust eksistentsile. Kaotajaks on aga tavaline Euroopa maksumaksja, kes selle kõik kinni maksab."

Euroopa Liidu kulutused migratsioonile sattusid neljapäeval omaenda audiitorite kriitika alla, kes noomisid Brüsselit selle eest, et nii projektide plaanipärasus kui ka kontroll jätab soovida ning 1,1 miljardi euro kulutamist ei suudeta selgitada. Raporti hinnangul kraabiti raha kokku eri osakondadest ja fondidest, mistõttu on keeruline kindlaks teha, kui palju rändele üldse kulutati.

Sõltumatu siseaudiitori hinnangul kulutati raha suvaliselt ning nappis ka käegakatsutavaid eesmärke – pigem ehtisid projekte ebamäärased pealkirjad nagu katse "tõsta teadlikkust ning informeerida kodanikuühiskonda eri elementidest koosneva migratsioonivoolu küsimustest" Alžeerias, vahendas raportit Postimees.

Financial Timesi sõnul tabas Kontrollikoja kriitika Brüsselit vahetult enne märgilist tippkohtumist Türgiga, kus oli kavas keskenduda migrantide tagasisaatmisele Kreekast – ja seda vaatamata juriidilistele ning praktilistele kitsaskohtadele.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...