4 kommentaari

karabahhid on tagasi

Vasta kommentaarile

Mägi-Karabahhiasse just tulid tagasi Armeenia endine president vahepeal Jerevani türmis resideerunud Robert Kotšerjan ja kogenud veteranid väepealikud Karabahhia sõjas 1992-1994. Praegune Armeenia president Nikol Pašinjan tegelt schwarts-soroste pajokkidel üleskasvanud läänemeelse mässaja eestipäraselt nn laal põllumajanduse ja tööstuse hävitaja. Robert Kotšarjan on karabahh ja Karabahhi/Artsahhi vägede tollane juht. Armeenlastel on tähtis üllatusrünnak tagasi lüüa ja vältida rindest läbimurdmist kuni siis Suured sekkuvad.

Karabahhi Khaaniriigist

Vasta kommentaarile

Pärsiale alluvale šiiiausuliste oguusiturkide Karabahhi Khaaniriik koosnes turkidega asustatud Tasandiku Karabahhiast ja armeenlastega asustatud Mägi-Karabahhiast selgituseks. Mägedest ei saanud armeenlasi kätte selles asi. Khaaniriigist Karabahhias.

klaarida Ottomanidega

Vasta kommentaarile

Eurooplased peaks imehästi teadma mida teha Karl Martell ja Jan Sobieski.

iidne vastuolu

Vasta kommentaarile

Tegu põlluharijate ja rändlejate iidse vastuoluga antud juhul siis kristlaste armeenlaste ja rändlejate turkide oguuzide vahel. Kesk-Aasiast oguuzi turgid tuntud meie kandis kui azerbaidžaanlased azerid. Vene Impeeriumis kasutati terminit Kapkaasia tatarlased või siis Kapkaasia musulmanid kuid Jossif Stalini - rahvusasjade rahvakomissar - määratluses azerid tegelt tegu šiiitidest türklastega osa turke asus Pärsia aladele ja nn šiiiastus. Iidne vastuolu tegelt. Rahvuste vahekorrad Kaukaasias äärmiselt keerukad.

Laadimine...Laadimine...