Maria Tammeorg: Ärge kuulake neid, kes teid hukka mõistavad

Mammu Couture’i tõeliselt naiselikud kleidid on tuntud oma glamuuri – pärlite, tikandite, uhkete volangide, tülli ja sametiste detailide poolest.  Oma loo räägib Mammu Couture looja, kes ei julgenud isegi unistada, et temast võiks saada moedisainer.

Pilt: Scanpix

Maria Tammeorg: Ärge kuulake neid, kes teid hukka mõistavad

Toimetaja: Meelis Piller

Mammu Couture’i tõeliselt naiselikud kleidid on tuntud oma glamuuri – pärlite, tikandite, uhkete volangide, tülli ja sametiste detailide poolest.  Oma loo räägib Mammu Couture looja, kes ei julgenud isegi unistada, et temast võiks saada moedisainer.

“Olin lapsena juba moehull,” rääkis Tammeorg. “Ostsin kaltsupoest kaks numbrit väiksemad sametsaapad ja magasin märgade saabastega, et nad oleks mulle parajad ja ma saaksin neid kanda.”

Tammeorg rääkis, et ta isegi ei unistanud, et temast kunagi võiks saada moedisainer. “Küll ma olin reklaamimüügi juht, tegelesin aerofotondusega, sekretär olen olnud,” loetles Tmmeorg oma tegevusi. “Selleni hakkasin kõige rohkem jõudma siis kui läksin Abu Dhabisse stjuardessiks – kui teised linna peale jooma ja laaberdama, mina millegi pärast avastasin enda jaoks moejooniste tegemise.”

Tammeorg vaatas youtube’ist, kuidas tehakse volange, kuidas hajutatakse ning hakkas tegema jooniseid. “Lõpuks oli mul kaustade viisi jooniseid.”

Kui stjuardessitöö läbi sai, kolis Tammeorg Dubaisse ja üks araablane leidis tema joonised ning otsustas, et teeb Dubaisse Mammu Couture’I butiigi. “Üleüldse see mõte, et minu joonised saaks reaalsuseks, kaotas kogu muu taju – see tähendab äri loomine, finantsid jne – mina olin täiesti suures mullis.”

Kui äri sai avatud, läks see Tammeoru sõnul omadega metsa. “Kõik oli ümberringi vale – suured laenud, millest mina ei olnud teadlik. Tulin Dubaist ära, nii et kõik finantsid läksid lahkumisele.”

Eestis andis ema Tammeorule pangakaardi 200 euroga ning nii alustas ta oma elu uuesti. “Moedisain ei olnu dminu jaoks absoluutselt enam teema.” Tammeorust sai keraamiliset plaatide müüja.

Ühel päeval pidi Tammeorg minema üritusele, kuhu ta disainis endale satsiseeliku. “Panin pildi facebooki ja järsku kaks sõpra kirjutasid, et tahavad ka seda seelikut. Siis tuli 4, 8, 16, 32 – see oli täiesti absurd, mis toimus, mu kodu oli täis igasuguseid satsiribasid.”

Poolteist kuud peale esimese seeliku tegemist sai Tammeorg aru, et koju ta enam nende materjalidega ära ei mahu – ta rentius 200 euro eest kuus taga Koplis ühe toa. Veel poolteist kuud ja Tammeorg otsustas jätta oma põhitöö. “Hirm oli tohutu, jätan stabiilse asja ära ja hüppan tundmatusse.”

Tammeorg tegi satsiseelikuid aasta aega. Ühel päeval sai ta kirja Tallinn Fashion Weeki korraldajatel kutsega üritusel osaleda. Moeshow tarbeksm oleks pidanud olema 16 komplekti riideid, Tammerog tegi 30.

Järgmine nädalal on Tameorule juba kaheksas Tallinn Fashion Week.

“Ärge kunagi kartke näida rumalad,” innustas Tammeorg kuulajaid. “kõige olulisem on see,  mida sa ise usud. Alguses on toetajaid palju vähem kui neid, kes sind hukka mõistavad. Ärge kuulake neid.”

Laadimine...Laadimine...