Marika Tuus-Laul: relvaseadus vajab karmistamist!

"Praegune relvaseadus vajab loomulikult karmistamist,“ ütles riigikogu liige Marika Tuus-Laul.

Marika Tuus-Laul: relvaseadus vajab karmistamist! (1)

"Praegune relvaseadus vajab loomulikult karmistamist,“ ütles riigikogu liige Marika Tuus-Laul.

"Ma ei saa aru, milleks vajas poisi isa relva ja miks see talle anti. Igal juhul tuleks relvaluba talt nüüd ära võtta,“ leidis Tuus-Laul viidates tagasi  paarinädalasele Viljandi koolitulistamise juhtumile, mille üheks põhjuseks oli kindlasti praegu kehtiv liiga leebe relvaseadus.

Samas nentis Tuus-Laul, et ta ei taha ilma kõiki fakte teadmata juhtunus poisi vanemaid väga süüdistada. "Samas aga oleks nad pidanud tõsiselt huvi tundma, millistel veebilehtedel nende 15aastane poeg käib. Midagi pidi enne väga tõsiselt korrast ära olema, kui poiss tapmist heroiseerivate materjalide vastu huvi hakkas tundma. Normaalset elu kirjeldavaid filme enam peaaegu ei näidatagi. Filmides on ainult vägivald ja tapmine. Eks seegi mõjutab psüühikat, eriti just noortel,“  rääkis Tuus-Laul.

Ka ei aita hetkel koolides korra tagamisele kaasa see, et Eesti koolides võib õpilane öelda või teha õpetajale mida iganes ja õpetaja peab sellega leppima.

Oma inetusi ei märgata

Lauljanna Lea Dali Lion leiab, et  Viljandi juhtumi juured ulatuvad palju sügavamale kui esmapilgul võib paista. "Me ei pane tähelegi, kui keegi käitub teise inimesega halvasti, näiteks solvab kedagi tänaval. Sama asi on ka töö juures või perekonnas. Kõik see kujundab aga meid, meie mõtlemist ja ühiskonda. Teise inimese suhtes inetut käitumist ja halvasti ütlemist ei peeta millekski eriliseks,“ rääkis Lea Dali Lion.

"Kui kellelegi lüüakse piltlikus mõttes nuga selga, siis me ei pööra sellele tähelepanu. Tigedust ja ükskõiksust on meie ühiskonnas palju ja selles õhkkonnas kasvanud lapsed võivad kasvada ka ise samasuguseks. Laps ju õpib vanematelt ja teda ümbritsevatelt inimestelt.“

Lauljanna sõnul on ka internetis olevad vägivalda propageerivad leheküljed ühiskonnas valitseva mentaliteedi väljendus. Internet ise ei põhjusta seda. “Ka minul on internet, kuid ma ei ole kordagi sellistele lehekülgedele sattunud ja mul ei ole ka mingit huvi sinna minna. Huvi selliste lehekülgede vastu saab alguse ikkagi meid ümbritsevast elust,“ arvas Lea Dali Lion.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...