Maxima GP loosiõnn naeratas 66-aastasele daamile

Kolmeosalise rattakomplekti võitis tallinlanna, 66-aastane Arma, kes sellega kohe ka koju sõitis ning hakkab edaspidi igapäevaselt Mustamäelt Õismäele loomaaeda tööl käima.

Pilt: Maxima GP

Maxima GP loosiõnn naeratas 66-aastasele daamile

Kolmeosalise rattakomplekti võitis tallinlanna, 66-aastane Arma, kes sellega kohe ka koju sõitis ning hakkab edaspidi igapäevaselt Mustamäelt Õismäele loomaaeda tööl käima.

Mitusada igas vanuses jalgrattasõpra võttis pühapäeval mõõtu Lauri Ausi mälestuseks peetud Maxima GP Rahva-, Pere- ja Tillusõidul.

Sportliku pühapäeva kulminatsiooniks oli kõigi osalenute ning kohaletulnute vahel välja loositud Maxima Eesti poolt välja pandud peaauhind – Jaan Kirsipuu poolt välja valitud kolmest Scotti jalgrattast koosnev komplekt kogu perele. Fortuuna rollis olid Lauri Ausi pojad Artur ja Alex. Ligi 500 loosikupongi seast naeratas loosiõnn 66-aastasele tallinlanna Armale. 

"Lauri Ausile hoidsin ma omal ajal väga pöialt ja olen tema peale ka hiljem mõelnud, võib-olla see oligi väike abi, kuidas loosiõnn minule naeratas," muljetas õnnelik rattavõitja. "Ma ise sõidan jalgrattaga pea igapäevaselt – suvekodus olles Taeblast Haapsallu ja tagasi teeb see umbes 30 kilomeetrit päevas. Tallinnas on samuti hea Mustamäelt Õismäele loomaaeda tööle sõita, ja ka loomaaia sees on rattaga väga mugav liigelda."

Võidetud kolmest jalgrattast võttis Arma naisteratta kohe kojusõiduks kasutusele. Komplekti kuulunud meesteratta ja lasteratta saavad endale Arma lapselapsed.

Traditsiooniliselt võtavad Lauri Ausi mälestussõidu raames teineteiselt mõõtu Eesti ja lähiriikide parimad profiratturid. "Kõrvuti eliidisõiduga pakume igal suvel meeleolukat programmi ka peredele, et sportlikku eluviisi ja rattaharrastust propageerida,” lausus Maxima GP peakorraldaja Tõnu Tamm.

Piritale tulnud rattasõpru tunnustas ka Maxima GP võistlussõidu kaasa teinud Eesti hetke mainekaim jalgrattur – Tanel Kangert Astana meeskonnast. "See on üks paremini organiseeritud maanteesõidu võistlusi Eestis. Eriti tore, et raja äärde kogunes rohkesti publikut," märkis Kangert sõidujärgses kommentaaris. 

Vahetult pärast eliidisõitu startinud Peresõit kulges samal kuuekilomeetrisel ringrajal, kus eelnevalt olid mõõtu võtnud profiratturid. Osalejaid oli Peresõidul kokku üle 150. Seejärel kella 15 antud 200-meetrise Tillusõidu starti oli kogunenud üle 70 pisikese rattasõbra, kellel kõigil võistlusnumbriks "1" ning igaüks sai finišeerides endale ka auhinna.

Harrastusjalgratturite 54-kilomeetrisele Rahvasõidule startis ligikaudu 150 sõitjat. Sõidu võitis Karel Georg Nõmm (CFC Rattaklubi), naiste arvestuses oli parim Kelly Kalm (samuti CFC).

Laadimine...Laadimine...