Maxima hakkab kärusid ja korve tihedamini desinfitseerima

"Olukorra kiirel muutumisel oleme võtnud kasutusele lisameetmed, mis kaitsevad meie enda töötajaid ja kliente võimaliku nakatumise eest," ütles Maxima tegevjuht Edvinas Volkas

Pilt: Ilja Matusihis

Maxima hakkab kärusid ja korve tihedamini desinfitseerima

Toimetaja: Toomas Raag

Maxima alustab käesoleval nädalal kärude ja korvide desinfitseerimist peale iga kasutuskorda.

"Olukorra kiirel muutumisel oleme võtnud kasutusele lisameetmed, mis kaitsevad meie enda töötajaid ja kliente võimaliku nakatumise eest – pikivahe märgistused nii kassades kui ka lettide juures, järjekordade pikkuse jälgimine ning kärude ja korvide desinfitseerimine iga kasutuskorra järel on olulised turvalisust tõstvad tegevused," ütles Maxima tegevjuht Edvinas Volkas pressiteate vahendusel.

Volkase sõnul said esmased turvalisust ja kaitset võimaldavad meetmed nagu isiklik käte hügieen nii töötajatele kui ka klientidele, pindade puhastamise tihendamine ja 300 tavakassale plastikust vaheseinte ehitamine, ellu viidud viiruspuhangu esimestel päevadel ja nädalatel.

Et tagada valitsuse kriisikomitee poolt seatud piiranguid on Maxima teatel oluline järgida 2+2 nõuet kauplustes, mida tagab märgistuse olemasolu kauplustes. Lisaks jälgivad Maxima töötajad ja turvaosakond kauplustes järjekordade pikkust, et vältida üle nelja inimese pikkuste järjekordade tekkimist kassades.

Maxima alustab sellel nädalal kauplustes korvide ja kärude desinfitseerimist iga kasutuskorra järel ja seetõttu on korvid ja kärud jagatud kahte ossa – puhtad ja kasutatud – Maxima palub kaupluse külastajatel jälgida poodides märgistusi.

"Kindlasti kutsume üles inimesi kasutama enne käru või korvi võtmist desinfitseerima käed ja tegema sama kauplusest väljumisel," lisas Volkas. 

Laadimine...Laadimine...