Maxima töötajate hulgas diagnoositi kaks koroonaviirusega nakatunut

Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas ütles, et reedest on Nõmme tee Maxima uuesti avatud, sest see mehitatakse Maxima SOS-meeskonnaga.

Pilt: Ilja Matusihis

Maxima töötajate hulgas diagnoositi kaks koroonaviirusega nakatunut

Toimetaja: Toomas Raag

Jaeketi Maxima poolt testimisele saadetud töötajate hulgast leiti kaks koroonaviirusega nakatunud, kellest üks töötas Pärnu kaupluses ja teine Tallinnas Nõmme tee kaupluses.

Maxima pakub töötajatele haigustunnuste korral võimalust koheselt end testida, teatas ettevõtte pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Kõik testimiste tulemused on olnud siiani negatiivsed, kuid kolmapäeval antud testide seast leiti neljapäeval kaks positiivset tulemust.

Pärnu Maxima kauplus jääb avatuks, kuna nakatunul polnud kontakte ei töötajate ega klientidega rohkem kui kaks nädalat, mida loetakse haiguse peiteperioodiks, ütles Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas.

"Hoolimata sellest teeb Maxima täna kõikidele samas kaupluses töötanud töötajatele koroonatesti, et olla kindel oma töötajate ja klientide ohutuses ning viib läbi täiendava kaupluse desinfitseerimise lisaks igapäevastele meetmetele," lisas Volkas.

Lisaks on üks positiivne testitulemus tuvastatud Tallinnas Nõmme tee Maximas ja kuna nakatunu oli kontaktis kolleegidega perioodil alla kahe nädala, siis sellega seoses neljapäevaks kauplus suletakse, viiakse koheselt läbi kaupluse desinfitseerimine ning kõik töötajad saadetakse testimisele. Töötajatel võimaldatakse olla kodus niikaua kuni järgmise täiendava testini. Kõikidele töötajatele tehakse ühe nädala pärast uus kordustest.

"Reedest on Nõmme tee Maxima uuesti avatud, sest see mehitatakse Maxima SOS-meeskonnaga. Maxima hakkas moodustama SOS-meeskondi koheselt eriolukorra kehtestamisega, et oleks võimalik asendada haigestunud või mingil muul põhjusel töölt puuduvaid töötajaid," lisas Volkas.

Neljapäeva jooksul tehtavate testide tulemused saadakse kätte hiljemalt homse päeva jooksul.

Laadimine...Laadimine...